Maža kaina - didelė vertė. Prenumerata vos nuo 1,00 Eur!
Išbandyti

Zona aplink Fukušimą nusėta gyvūnų lavonais

Draudžiamoji zona aplink Fukušimos atominę elektrinę atrodo kraupiai: skubiai evakavęsi dešimtys tūkstančių gyventojų paliko savo augintinius kankinančiai mirčiai. Dabar ši teritorija nusėta gyvūnų lavonais.
Evakuacijos metu šeimininkų paliktas šuo vaikšto prie policijos kontrolės punkto.
Evakuacijos metu šeimininkų paliktas šuo vaikšto prie policijos kontrolės punkto. / „Reuters“/„Scanpix“ nuotr.

CNN žurnalistas Kyung Lah rašo, kad 20 kilometrų aplink Fukušimos atominę elektrinę esančią zoną, į kurią dėl radiacinio užterštumo vis dar draudžiama įžengti, gaubia visiška tyla.

Praėjusiųjų metų kovo 11 dieną smogęs cunamis sukėlė avariją atominėje elektrinėje, todėl iš teritorijos teko skubiai evakuoti 78 tūkst. žmonių. Daugelis jų tikėjo, kad po kelių dienų sugrįš namo, todėl nepasirūpino savo gyvūnais. Namuose liko tūkstančiai kačių ir šunų, o tvartuose – daugybė naminių gyvulių.

Praėjus beveik metams ši teritorija atrodo kraupiai. Karves ir kiaules išguldė badas, jų kaulai mėtosi garduose, dalį pamestų gyvūnų pakirto ligos.

Anot CNN, skubant evakuotis greičiausiai nebuvo kada pasirūpinti augintiniais, tačiau Japonijos gyvūnų teisių apsaugos aktyvistai tai vadina šiurkščiu jų teisių pažeidimu.

„Tai yra didelė gėda, – teigia gyvūnų teisių gynėjas Yasunori Hoso. – Mes ne kartą prašėme vyriausybės išgelbėti čia paliktus gyvūnus. Buvo galimybė išgelbėti ne tik žmones, bet ir jų augintinius“.

Japonijos Aplinkos asaugos agentūros atstovai teigia, kad vyriausybė iš pat pradžių ketino išgelbėti kaip įmanoma daugiau gyvūnų, tačiau vėliau buvo išsigąsta radiacijos grėsmės.

Praėjusiųjų metų gruodį gyvūnų teisių aktyvistams buvo leista patekti į teritoriją. Y.Hoso buvo vienas iš jų. Jis papasakojo, kad vieną dieną įžengė į namą, kuriame išvydo kraujo klane nugaišusį mažą šuniuką. Kiek vėliau savanoriai išgirdo silpną lojimą ir surado du gyvus šuniukus. Jie, kaip ir dar 250 šunų ir 100 kačių gyvena Tokijuje esančioje prieglaudoje.

Anot Y.Hoso, savanoriai surado 80 proc. šių gyvūnų šeimininkų, tačiau tai nereiškia, kad augintiniai pas juos sugrįš. „Gyvūnų savininkai negali sau užsikrauti tokios naštos, nes šiuo metu patys yra benamiai“, – sakė jis.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Miškasodyje dalyvavę „Herbalife“ nepriklausomi partneriai pagerino savo pačių rekordą – pasodino daugiau nei 3 tūkst. medžių
Reklama
„Teleloto“ studija virs podiumu
Reklama
Šimtai vyrų kasdien susiduria su erekcijos sutrikimais ar net prostatos vėžio diagnoze – kaip to išvengti?
Reklama
Pirmą kartą per beveik penkiolika metų fiksuotas verslo ginčų augimas – ką tai reiškia verslui?
Užsisakykite 15min naujienlaiškius