Dabar populiaru
Publikuota: 2009 birželio 15d. 13:22

Jonines kviečia švęsti pajūry

Joninės
15min nuotr. / Joninės

Pirmą kartą Klaipėdos Janinos ir Jonai su visa savo svita vardadienį galės švęsti prie jūros.

Saulės grąžos metu, kai naktys būna trumpiausios, o gamta klesti, auga, švenčiama Rasos šventė arba Kupolinės ir Joninės. Rasos apeigose ypatingas dėmesys buvo skiriamas vandeniui, kuris laikomas turinčiu galią apvaisinti žemę, suteikti jai jėgų, todėl burtai, magiški veiksmai buvo atliekami prie vandens arba su vandeniu.

Juk tik autentiškoje aplinkoje galima pajusti mistišką gamtos galią, vandens ir ugnies užburiantį šėlsmą, todėl ne tik Jonai, bet ir visi nusiteikę švęsti yra kviečiami atstatyti senųjų tradicijų ir praleisti pačią romantiškiausią naktį pajūryje. Joninės – šventė, kurios metu žmogus bandė savo būvimą žemėje tapatinti su besikeičiančia gamta, stengdamasis įspėti jos paslaptis, gausiomis apeigomis, aukojimais ir būrimais užtikrinti būsimą gerovę. Tai svarbiausia vasaros šventė, kurios apeigoms ir linksmybėms neprilygsta nė viena kita šventė...

Jūros garsus papildys galingieji studijos „Grock“ būgnai, kuriuos iš peties muš perkusininkai Jotvilas Švirinas ir Viačeslav Krasnopiorov.

Kad niekas šventėje nebūtų vienišas, ratelius vedžios tautinių šokių ir dainų ansamblio „Žilvinas“ šokėjai, o linijinių šokių kolektyvas „Linerdance.lt“, vadovaujamas Rūtos Židžiūnienės, atliks pačią naujausią savo programą. Merginos pins žolynų vainikus, kūrensis bene didžiausias uostamiesčio laužas.

Renginio organizatoriai, bendrovė „Pramogūnas“ žada ne tik didžiausią laužą, bet ir burtų, dainų, šokių, įvairių žaidimų bei užduočių. Bus sakomi pagarbos žodžiai Saulei, linkėjimai varduvininkams, vyks Gėlių Vainiko karalienės bei  Jonų Jono rinkimai.  Sugalvoję norą, leisime laivelius į Baltiją, o vidurnaktį visi leisimės į pražįstančio paparčio žiedo paieškas.  Šv. Jono naktis turi ypatingą galybę: ši naktis visuomet šilta, graži, rami. Ne be reikalo šią naktį ir papartis žydi... Šis žiedas – tai žmogaus troškimas pažinti, žinoti, visą gauti, tik tereikia jį surasti...

Joninių ugnis – tai atitolstančios saulės pagerbimas, atsisveikinimas su ja ir prašymas grįžti. Grįžtmečio nakties ugnis turi nepaprastą galybę, kuri apsaugos nuo nelaimių, atneš šeimai sveikatą ir santarvę, todėl paryčiais – kaip ir senovėje - šokinėsime per ugnį, o patys ištikimiausi Saulėgrįžos šventės dalyviai bus apdovanoti nuostabiu reginiu ir pakviesti į patekančios saulės sutikimą.

Renginyje laukiama gausaus būrio Jonų bei Janinų, o taip pat - garbingų svečių - Kapitonų klubo narių.

Joninės pajūryje prasidės birželio 23 dieną, 21 val. antrosios Melnragės paplūdimyje.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Gera keliauti kartu

Praktiški patarimai

Video

26:48
01:44
23:52

Maistas

Kinas

Parašykite atsiliepimą apie 15min