Dabar populiaru
Publikuota: 2012 lapkričio 14d. 21:11

Musulmonai viename Danijos miestelyje atšaukė Kalėdas

Musulmonai Kopenhagos rotušės aikštėje
„Scanpix“ nuotr. / Musulmonai Kopenhagos rotušės aikštėje

Kalėdų švenčių nebus. Bent jau vienoje Kokedalio miestelio dalyje Danijoje, kur vietinėje taryboje daugumą turintys musulmonai nusprendė, kad Kalėdų iškilmės šiemet nebus organizuojamos. Tačiau musulmonų šventėms pinigų negailima, Vatikano radiją cituoja Tvn24.pl.

Paskutiniame tarybos posėdyje buvo paskelbta, kad turgaus aikštėje šiemet nebus pastatyta tradicinė kalėdinė elgė, miestui paprastai kainavusi apie 5–7 tūkst. Danijos kronų (apie 2,3–3,2 tūkst. Lt).

Tuo tarpu projektą, pagal kurį neseniai buvo išleista 60 tūkst. kronų (apie 27,7 tūkst. Lt) rengiant islamišką Aukojimo šventę, daugumą miestelyje sudarantys musulmonai parėmė .

Situacija sudomino Danijos žiniasklaidą ir parlamentą. Vienas televizijos kanalas norėjo parengti reportažą apie musulmonų dominavimą miestelyje, bet jų automobilį užpuolė ir apvertė nežinomi asmenys. Taip pat žurnalistai buvo išvadinti „neonaciais“.

Situaciją pasiryžo išspręsti anoniminis geradarys, pažadėjęs sumokėti ir už eglutę, ir už šventinius renginius. Tačiau net ir tai nesumažino įtampos ir neatvėsino įsiplieskusių diskusijų dėl vietovės, kuri Danijos žiniasklaidoje neretai vadinama „getu“.

Vietinės tarybos narys Ismalas Sahanas gynė sprendimą, teigdamas, kad ją priėmė narių dauguma, o tai ir yra demokratija.

Vietinės tarybos narys Ismalas Sahanas gynė sprendimą, teigdamas, kad ją priėmė narių dauguma, o tai ir yra demokratija.

Konservatorių deputatas Tomas Behnke tai apibūdino kaip tolerancijos stoką ir susirūpino, kad „pastangos gerinti imigrantų integraciją nepasiteisino“.

Kraštutinių dešiniųjų Danijos liaudies partijos atstovas Martinas Henriksenas buvo dar griežtesnis: „Kasmet vis dažniau mokyklose ir kitose institucijose girdime Kalėdų neigimą, tokiu būdu siekiant ginti musulmonų teises. Reikėtų sukurti specialus aprašus, kaip galima būtų ginti kalėdines tradicijas danų bendruomenėse.“

Islamiškosios bendruomenės Danijoje atstovas Imranas Shahas pareiškė, kad musulmonai negali atimti kitoms grupėms teisės švęsti jų religines šventes, esą net jeigu gyvenvietėje yra bent vienas žmogus, norintis švęsti Kalėdas, jo nuomonės turi būti paisoma.

Šią savaitę sprendimą ketinama aptarti taryboje dar kartą.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Praktiški patarimai

Skanumėlis
Skanumėlis

Sergu atsakingai

Sergu atsakingai

Video

00:34
00:16
00:05

Esports namai

URBAN˙/

Parašykite atsiliepimą apie 15min