Dabar populiaru
Publikuota: 2011 sausio 20d. 11:03

Gerbiami Lietuvos kūrėjai gavo valdžios špygą

Vladas Bagdonas
Šarūno Mažeikos/BFL nuotr. / Vladas Bagdonas

„Tai unikaliausia valdžios dovana man, sulaukusiam 62 metų ir pamažu žengiančiam pensijos link”, – karčiai ištarė garsus aktorius Vladas Bagdonas, sužinojęs, kad jo nebėra tarp asmenų, kuriems priklausytų valstybinė pensija.

Kaip tik savo gimimo dieną, praėjusį sekmadienį, V.Bagdonas naršė internete ir aptiko informaciją, kad naujos valstybinės pensijos už nuopelnus nuo šių metų nebeskiriamos. Taip valstybė per metus esą sutaupys 313,2 tūkst. litų, rašo „Lietuvos rytas“.

„Pagalvojau, kad tiek kainuoja „Audi”, kuriuo gal važinėja klerkas, surašęs įstatymo projektą”, – liūdną palyginimą pateikė aktorius.

Kokia ta nuopelnų piniginė išraiška? Galinga: pirmojo laipsnio valstybės pensija – 800 litų, antrojo – 400 litų.

„Nebus, tai nebus. Tačiau staiga apėmusio nerimo pavėsyje kilo man visai padori ir ūkiška mintis – taupymo programą beatodairiškai vykdant gerokai daugiau pinigų galima atgauti parengus Nacionalinių premijų grąžinimo projektą.

Aš pasirengęs aptarti, kokiais keliais ar būdais tas pinigines premijas būtų galima iš laureatų susigrąžinti, su tuo pačiu ministerijos klerku kokioje nebrangioje kavinėje prie kavos puodelio.  Pagalvojau, kad tiek kainuoja „Audi”, kuriuo gal važinėja klerkas, surašęs įstatymo projektą.

Šiuo metu nemažai dirbu Rusijos Federacijoje ir, manau, galėčiau grąžinti valstybei dalį jai taip trūkstamų lėšų rusiškais rubliais”, – ironizavo aktorius, Nacionalinę premiją pelnęs 2001 metais.

Užsienio kritikų lietuvis vadinamas vienu didžiausių šiuolaikinių tragikų.

Pavyzdžiui, Japonijoje tokio lygio menininkai vadinami gyvuoju šalies nacionaliniu turtu ir gauna valstybės dotacijas – taip garbinama ir puoselėjama meninė kūryba.

Mąstantys Lietuvos žmonės savo didžiųjų menininkų kūrybą irgi garbina. O valstybė?

Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Naujienos

Parašykite atsiliepimą apie 15min