Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Į UNESCO minimų datų sąrašą įtrauktos lietuvių pedagogikos tyrinėtojos Meilės Lukšienės gimimo metinės

Meilutė Lukšienė
Švietimo ir mokslo ministerijos nuotr. / Meilutė Lukšienė
Šaltinis: 15min
0
Skaitysiu vėliau
A A

Dėl reikšmingo lietuvių pedagogikos tyrinėtojos Meilės Lukšienės vaidmens vystant modernią švietimo sistemą bei ugdant demokratišką lietuvių visuomenę Jungtinių Tautų švietimo, mokslo ir kultūros organizacijos (UNESCO) generalinėje konferencijoje Paryžiuje lapkričio 9 dieną jos 100-osios gimimo metinės įtrauktos į UNESCO 2012–2013 metais minimų datų sąrašą.

M.Lukšienė yra daugybės pedagogiką tyrinėjančių knygų autorė, dirbo mokytoja, universiteto dėstytoja, Vilniaus universiteto Lietuvių literatūros katedros vedėja. Sovietmečiu, apkaltinus nacionalizmu ir antisovietine veikla, pašalinta iš universiteto, vėliau priimta į Pedagogikos mokslinio tyrimo institutą. Meilė Lukšienė buvo Lietuvos persitvarkymo sąjūdžio iniciatyvinės grupės narė bei viena iš Lietuvos švietimo reformos kūrėjų.

2004 m. M.Lukšienė apdovanota UNESCO Jano Amoso Komenijaus medaliu. Tai vienas prestižiškiausių UNESCO apdovanojimų, kuris skiriamas už ypač svarbius nuopelnus švietimo srityje.

UNESCO minimų sukakčių kalendorius yra tarptautinis viso pasaulio minimų datų sąrašas, į kurį kas dvejus metus valstybės narės gali teikti pasaulio kultūrai, švietimui ir mokslui nusipelniusių asmenų bei įvykių jubiliejinių datų kandidatūras.

Šiemet į UNESCO 2012–2013 metais minimų datų kalendorių įtrauktos 98 sukaktys iš viso pasaulio, tarp kurių – 300-osios filosofo Deniso Diderot gimimo metinės, 50-osios rašytojo Hermanno Hessės mirties metinės, 100-osios rašytojo Alberto Camus gimimo metinės, 200-osios kompozitorių Giuseppe Verdi ir Richardo Wagnerio gimimo metinės, 200-osios danų filosofo Soreno Kierkegaardo gimimo metinės.

Lietuvai atskirai ir drauge su kitomis valstybėmis į UNESCO minimų sukakčių sąrašą 1997 m. pavyko įtraukti Martyno Mažvydo katekizmo išleidimo 450-ąsias metines, 2002 m. – Igno Domeikos 200-ąsias gimimo metines, 2004 m. – Lietuviškos spaudos lotyniškais rašmenimis atgavimo 100-ąsias metines, 2011 m. – Mikalojaus Konstantino Čiurlionio 100-ąsias mirties metines ir Česlovo Milošo 100-ąsias gimimo metines.

Komentarai
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Daugiau straipsnių nėra
Rodyti senesnius straipsnius
Parašykite atsiliepimą apie 15min