Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Kinotyrininkė Gražina Arlickaitė apie Antano Šurnos netektį: „Netekome didelio aktoriaus, draugo, kolegos“

Antanas Šurna „Kovos klubas“
S.Sirutavičiaus nuotr. / Antanas Šurna „Kovos klubas“
Šaltinis: 15min
0
Skaitysiu vėliau
A A

Lietuvių kino akademija (LiKA) gedi Anapilin netikėtai išėjusio aktoriaus Antano Šurnos, sukūrusio daug įsimintinų vaidmenų Lietuvos kino klasika tapusiuose režisierių Vytauto Žalakevičiaus, Raimondo Vabalo, Arūno Žebriūno, Almanto Grikevičiaus, Marijono Giedrio, Algimanto Puipos ir kitų filmuose.

Netekome didelio aktoriaus, netekome draugo, kolegos. Bet išeidamas jis paliko mums būrį savo vaidmenų teatre ir kine.

„Netekome didelio aktoriaus, netekome draugo, kolegos. Bet išeidamas jis paliko mums būrį savo vaidmenų teatre ir kine. Tai reiškia, paliko mums savotiškų Antano Šurnos antrininkų, – sakė LiKA Tarybos pirmininkė, kinotyrininkė dr.Gražina Arlickaitė. – Didžiuojamės jo talentu, ilgėsimės jo ir džiaugsimės vėl matydami senų filmų ekranuose.“

LiKA reiškia užuojautą A.Šurnos artimiesiems, bičiuliams, kolegoms, jo talento gerbėjams.

Aktorius A.Šurna Anapilin iškeliavo sulaukęs 74-erių. Per savo karjerą jis yra dirbęs Kauno, Šiaulių dramos teatruose, Valstybiniame jaunimo teatre ne tik vaidino, bet ir 1992 – 1997 m. jam vadovavo.

Nuo 1964 m. A.Šurna vaidino kine, per 50 metų sukūrė bemaž tris dešimtis įdomių vaidmenų, tarp jų – Herkų Mantą („Herkus Mantas“) , milijonierių Harvišą („Smokas ir Mažylis“), plėšikų vadą Mykolą („Atpildo diena“), Kaminską („Riešutų duona“), Marių Nemunį („Sodybų tuštėjimo metas“), Tėvą („Moteris ir keturi jos vyrai”), Rotmistrą Snegiriovą („Tadas Blinda. Pradžia”) ir kitus.

Komentarai
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min