Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Mirė režisierius Algimantas Galinis

Algimantas Galinis
LRT nuotr. / Algimantas Galinis
Šaltinis: 15min
0
A A

Eidamas 78-uosius, mirė režisierius, Nacionalinės premijos laureatas, ilgametis Lietuvos televizijos darbuotojas Algimantas Galinis (g. 1933 rugsėjo 29 d. Kaune). Lietuvos televizijoje A.Galinis kartu su prof. A.Bumblausku ir prof. E.Gudavičiumi kūrė istorijos laidų ciklą „Būtovės slėpiniai“, už kurį 1998 m. buvo apdovanotas Lietuvos nacionaline kultūros ir meno premija.

Lietuvos teatro ir televizijos elitas vadina A.Galinį savo mokytoju, nacionalinio radijo ir televizijos darbuotojai jį prisimena kaip iškilų profesionalą, televizijos spektaklių „Rudens vakaras“ (1974 m.), „Kelionė į Tilžę“ (1975 m.), „Sutkai“ (1978 m.) režisierių. Universalių gebėjimų režisierius Lietuvos televizijoje sukūrė dokumentinius filmus „Vilniaus bokštai“ (1969 m.), „Mūsų krepšinis“ (1992 m.), „Nebaigtas stebuklas“ (2001 m. su Lenkijos TV).

A.Galinis režisavo spektaklius didžiuosiuose Lietuvos teatruose, ne vieną dešimtmetį dėstė Lietuvos konservatorijoje, joje pradėjo rengti televizijos režisierius. Kaip pilietis Algimantas Galinis niekuomet nelikdavo nuošalyje, reikšdavo aktyvią visuomeninę poziciją.

Buvę kolegos, Lietuvos nacionalinio radijo ir televizijos darbuotojai liūdi kartu su velionio šeima ir artimaisiais.

Velionis šarvojamas Vilniaus laidojimo rūmuose (Olandų g. 1) birželio 17 d. 12 val., karstas išnešamas šeštadienį 14 val.

Komentarai
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min