Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Vytauto Kernagio Vilnius: 19 vietų, primenančių maestro

Vytautas Kernagis
Kęstučio Vanago/BFL nuotr. / Vytautas Kernagis
Šaltinis: 15min
0
A A

Net jeigu gyvenate Vilniuje nuo gimimo ir kiekviena jo gatvė yra iki skausmo pažįstama, galite sostinę atrasti iš naujo. Savaitgalį „Litexpo“ parodų rūmuose vykusioje parodoje „Adventur“ pristatyta ir daug neįprastų Vilniaus veidų. Vienas jų – a.a. Vytauto Kernagio Vilnius.

VšĮ Vytauto Kernagio fondas Brodo vaikams ir jų vaikams siūlo ekskursiją „Vytauto Kernagio Vilnius“.

Siūloma aplankyti net 19 Viniaus vietų, kuriose gyveno, mokėsi, kūrė a.a. V.Kernagis.

Pilkas dviaukštis namas su veranda, kurio antrame aukšte du kambarius nuomojosi V.Kernagio tėvai ir kur jis praleido pirmuosius penkerius savo gyvenimo metus, yra netoli Tauro kalno – Kudirkos g. 5.

Kabareto klestėjimo metais Antakalnio gatvės 99-ajame name, 85 bute, gyveno Vytautas ir Dalia Kernagiai su sūnumi Vytuku. Kabaretas sumanytas dar V.Kernagiui gyvenant Kaštonų gavėje, kur is leido savo paauglystę ir studijų metus.

Lukiškių aikštėje, prie antrojo suoliuko į kairę rinkdavosi V.Kernagio chebra.

„Jeigu kada nors buvai Brodo vaikas, tai visam gyvenimui“, – sakydavo V.Kernagis. Be jo, Brodo vaikais vadinami Kęstas Antanėlis, Algimantas Puipa, Nijolė Oželytė, Algis Mikutėnas, Izolda Keidošiūtė ir kiti.

Dabar chebros susirinkimo vietą ir V.Kernagio kūrybos pradžią primena čia pastatytas bronzinis suoliukas su gitara prie šono.

Chebros namais ir kiemu vadinamas buvęs „Planetos“ (dabar – kino teatras „Skalvija“) kiemas, supamas Požėlos ir Vienuolio gatvių namų, kur rinkdavosi Brodo vaikai.

VšĮ Vytauto Kernagio fondas iš viso siūlo aplankyti net 19 vietų, kurios primena V.Kernagį. Pateikiame jų žemėlapį ir legendą.

Kernagio Vilnius
Kernagio Vilnius
legenda
 
legenda1
 
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Sužinokite daugiau
Parašykite atsiliepimą apie 15min