Dabar populiaru
Publikuota: 2014 rugpjūčio 10d. 12:47

Martynas Švėgžda von Bekkeris kuria keliaujančią mokyklą

Martynas Švėgžda von Bekkeris
KU nuotr. / Martynas Švėgžda von Bekkeris

Smuikininkas Martynas Švėgžda von Bekkeris su bendraminčiais kuria menų mokyklą, kurioje meistriškumo kursus lankytų ir bendrus projektus kurtų skirtingų sričių menininkai. Planuojama, kad kitąmet pradėsiančios veikti mokyklos kursai vyks Lietuvoje, Prancūzijoje ir Vokietijoje.

Apie naujai kuriamą keliaujančią tarptautinę multidisciplinę menų mokyklą Lietuvoje ir užsienyje garsus smuikinkas kauniečiams pranešė koncertu prie fontano Laisvės alėjoje.

Aštuonerius metus „Alternatyvųjį klasikinės muzikos festivalį“ rengęs smuikininkas sako nusprendęs imtis pedagogo darbo. Su bendaminčiais jo kuriamoje mokykloje Lietuvos ir užsienio meninkai kelias savaites lankytų garsių mokytojų meistriškumo kursus. Po jų rengtų pasirodymus užsienio galerijose ir salėse.

Mokyklos kūrėjai planuoja, kad pirmaisiais metais meistriškumo kursai vyktų Lietuvoje, Prancūzijoje ir Vokietijoje

„Keliaujanti mokykla sujungtų kaip magnetas įdomiausias ne tik Lietuvos, bet ir Europos tuo metu judančias sroves, menininkus, skirtingus žmones, kurie kartu susitikę atrastų kažkokias naujas formas. Esmė būtent yra pristatyti Lietuvos geriausius, aš vis tiek žiūriu į tą patriotinę pusę“, – sako M. Švėgžda von Bekkeris.

Mokyklos kūrėjai planuoja, kad pirmaisiais metais meistriškumo kursai vyktų Lietuvoje, Prancūzijoje ir Vokietijoje, į juos rinktųsi muzikai, literatai, fotografai, vaizduouojamųjų menų kūrėjai.

„Tai yra bandymas sukurti tam tikrą terpę, kur galėtų suvešėti įvairūs tarpdisciplininiai dalykai, nes, kaip žinia, ir muzikantai paišo, ir dailininkai groja, ir vis lenda iš savo srities į tą kitą sritį, ir bando aprėpti, ir iš to gali kažkas gautis, o kas – niekada negali žinoti“, – sako „Post“ galerijos vadovas Andrius Pukis.

Mokyklos kūrėjai planuoja, kad ji galėtų pradėti veikti kitais metais, pirmieji meistriškumo kursai vyks Vokietijoje esančiame muziejuje.

Lrt.lt
Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Naujienos

Žiemos olimpinės žaidynės

Parašykite atsiliepimą apie 15min