Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Apie mokslo ir religijos sąjungą

„Angelai ir demonai“
Kadras iš kino filmo / „Angelai ir demonai“
Šaltinis: Laikraštis „15 minučių“
0
A A

„Angelai ir demonai“ („Angels & Demons“) JAV, 2009 m., 140 min. Režisierius Ronas Howardas. Vaidina: T.Hanksas, E.McGregoras, A.Muelleris–Stahlis. Įvertinimas 2/4

Kontekstas ir turinys

Štai jums dar viena religinių paslapčių dozė. Vatikane renkamas naujas popiežius. Tuo pačiu metu pagrobiami keturi kardinolai – pagrindiniai pretendentai į šį postą. Naujai atgimusi „Apšviestųjų“ draugija už senas nuodėmes grasina sunaikinti Vatikaną, o kartu su ja – ir katalikų bažnyčią, pasinaudojusi Europos branduolinių tyrimų centre (CERN) gauta antimedžiaga. Velionio popiežiaus dešinioji ranka, rūmų valdytojas Patrikas Makena (E.McGregoras) į pagalbą kviečia simbolių tyrinėtoją Robertą Lengdoną (T.Hanksas). Jis kartu su mokslininke Vitorija Vetra (A.Zurer) pamėgins, pasinaudojęs Vatikano archyvuose esančia medžiaga, atrasti „Apšviestųjų“ sąmokslo gijas ir išgelbėti Šventąjį Sostą nuo sunaikinimo.

Reziumė

„Angelų ir demonų“ veiksmas rutuliojasi sparčiai. Kur kas guviau ir įdomiau, negu „Da Vinčio kode“. Aišku, laiko subtilybėms nelieka. Vatikano archyvas didelis, o paslapčių jame dar daugiau. Tik bėgam bėgam ir nespėjam. Filmo autoriai žaidžia atviromis kortomis. Tai atvirai ir begėdiškai pramoginis produktas, kuriame papildomą įtampą kuria garsi ir dramatiška muzika. Didžiausias minusas – skaičiusieji knygą žino, kuo viskas baigsis. Nepaisant to, filmas įdomus pažintine prasme. Pamatysite, kaip renkamas popiežius, pasidairysite po žymiausias Romos vietas ir Vatikano užkulisius. Na ir, aišku, moralas, kuris kardinolo Štrauso (A.Mueller–Stahlis) lūpomis skamba taip: mokslas ir religija gali būti suderinti. Mums reikia mokslo žinių. Deja, mokslas negali atsakyti į daugelį būties klausimų. Tai – religijos funkcija. Kadangi žmonės netobuli, religija irgi turi didelių trūkumų. Per tuos pora tūkstantmečių bažnyčios tarnai labai diskreditavo šią instituciją (inkvizicija, kryžiaus žygiai, indulgencijų pardavinėjimas, pedofilija ir t.t.). Užuot likusi dvasios atspara ir ideologija kiekvienam žmogui, bažnyčia įgijo daug priešų. Dabar tuo naudojasi ne tik „Apšviestieji“ arba apsimetantys jais, bet ir bestselerių rašytojai.

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min