Geras turinys neatostogauja. Prenumerata vos nuo 0,50 Eur/mėn!
Išbandyti
2012 10 02

Audriaus Stonio filmas „Raminas“ – pretendentas siekti „Oskaro“

JAV Kino meno ir mokslo akademijos (The Academy of Motion Picture Arts and Sciences) patvirtintas „Oskaro“ komitetas Lietuvos kandidatu į prestižiškiausią „Oskaro“ apdovanojimą šiemet išrinko dokumentinį Audriaus Stonio filmą „Raminas“.
Kadras iš filmo
Kadras iš filmo

Kandidatu varžytis geriausio filmo užsienio kalba kategorijoje išrinktas filmas pasakoja istoriją apie 75 metų gruzinų imtynininką Raminą Lomsadzę. Kitados įveikdavęs priešininkus per 55 sekundes, herojus nūnai ruošiasi kovai su paskutine ir stipriausia savo varžove – Vienatve. Vieną ankstų rytą Raminas išsiruošia į tolimą Gruzijos kaimelį ieškoti merginos, kurią kadais mylėjo ir prarado prieš penkiasdešimt metų.

2011-ais metais, be dalyvavimo kituose festivaliuose, filmas „Raminas“ buvo rodomas ir pasaulyje pripažintuose tarptautiniuose Maskvos bei Niono festivaliuose.

Atrankoje į kandidatą geriausio filmo užsienio kalba kategorijoje galėjo dalyvauti ne trumpesni nei 40 minučių visų žanrų kino filmai ne anglų kalba, kurie buvo rodyti viešai kino teatre mažiausiai 7 dienas iš eilės ir kurių pagrindiniai kūrybinės grupės nariai turėjo būti deleguojančios šalies piliečiai. Minėtus reikalavimus atitiko visi atrankoje dalyvavę filmai. Slaptai balsavusi komisija pirmajame rate išrinko keturis kandidatus iš kurių į antrajį balsavimo etapą papuolė du daugiausiai balsų surinkę filmai. Antrajame rate dauguma balsų atiteko „Raminui“. Komitetas laikosi nuostatos neatskleisti pateiktų atrankai filmų pavadinimų.

Komitetą sudaro: komisijos pirmininkas – Europos kino akademijos narys, Nacionalinės kultūros ir meno premijos laureatas, JAV režisierių gildijos apdovanojimo laureatas, kino režisierius Arūnas Matelis; komiteto nariai – daugybės apdovanojimų ir premijų laureatas, legendinis kino ir teatro aktorius Regimantas Adomaitis; Humanitarinių mokslų daktarė, Lietuvos muzikos ir teatro akademijos docentė, Europos kino akademijos narė, kinotyrininkė Gražina Arlickaitė; Europos kino akademijos narys, kino operatorius Rimvydas Leipus, Nacionalinės kultūros ir meno premijos laureatas, kino režisierius ir operatorius Kornelijus Matuzevičius; Nacionalinės kultūros ir meno premijos laureatas, rašytojas Icchokas Meras; kino kritikas, laikraščio „7 meno dienos“ vyriausiasis redaktorius, žurnalo „Kinas“ vyriausiasis redaktorius Linas Vildžiūnas.

Pirmaisiais savo gyvavimo metais – 2006-aisiais – komitetas pretendentu išrinko A.Matelio dokumentinį filmą „Prieš parskrendant į žemę“. Tai buvo pirmasis filmas iš Lietuvos, pateiktas geriausio filmo užsienio kalba „Oskaro“ apdovanojimui. 2007-aisiais ir 2010-aisiais lietuviško filmo tarp pretendentų į „Oskarą“ nebuvo, 2008-aisiais atrinkta Mario Martinsono drama „Nereikalingi žmonės“, 2009-aisiais – Gyčio Lukšo juosta „Duburys“, o 2011-aisiais ­– Kristijono Vildžiūno filmas „Kai apkabinsiu tave“.

Komitetui padeda Lietuvos kinematografininkų sąjunga, Kultūros rėmimo fondas, VŠĮ „Kino Kontora“ ir studija „Nominum“.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Sužadėtuvių žiedo paieškos: kaip išrinkti tinkamiausią?
Reklama
Į Lietuvą atvyksta Pasaulio moksleivių robotikos olimpiadai besiruošianti ukrainiečių komanda
Reklama
Modernūs lietaus nuvedimo sistemų sprendimai
Reklama
Balsuokite už architektūriškai žaviausią miestą ir pasidalinkite jus įkvepiančiais pastatais