Dabar populiaru
Publikuota: 2014 gruodžio 30d. 14:10

Autorinio kino aljansas apdovanojo lietuviško kino žinomumą didinančius menininkus

Autorinio kino aljanso apdovanojimai
AKA nuotr. / Autorinio kino aljanso apdovanojimai

Trečią kartą įteikti Autorinio kino aljanso (AKA) apdovanojimai, kuriais įvertintas lietuviško kino žinomumo didinimas.

Pagrindinis AKA apdovanojimas „Kino ruporas 2014” – už tarptautinę ir nacionalinę kino sklaidą – skirtas prodiuserei Marijai Razgutei už lietuviškų trumpametražių filmų „Triukšmadarys” ir „Šuns dienos“ sklaidą tarptautiniuose renginiuose, už trumpametražio kino populiarinimą Lietuvoje.

Šįmet M. Razgutės („Čiobreliai“) prodiusuotas Karolio Kaupinio filmas „Triukšmadarys” pateko į prestižinio Lokarno tarptautinio festivalio konkursinę programą „Pardi di domani“ („Rytojaus leopardai“), Rygos festivalyje „2Annas“ pelnė apdovanojimą už geriausią Baltijos šalių vaidybinį trumpametražį filmą, buvo įtrauktas į tarptautines konkursines Kotbuso, Salonikų, Lidso festivalių programas, o režisierės Ievos Veiverytės trumpametražis filmas „Šuns dienos” buvo pakviestas į vieno garbingiausių ir seniausių pasaulyje tarptautinio Tamperės festivalio, Tel Avivo festivalio ir kt. konkursines programas.

Apdovanojimui „Kino ruporas 2014“ taip pat buvo nominuota filmų „Neeuklidinė geometrija“ (rež. S. Jakaitė, S. Masteikaitė, „Nerutina“) ir „Ekskursantė“ (rež. A. Juzėnas, „Cinemark“) sklaida užsienio renginiuose, „Meno avilys“, šįmet pristatatęs lietuviškos dokumentikos klasiką užsienyje.

Apdovanojo „Radvialiadą“

Už kino sklaidą įteikti du AKA diplomai. Vienas jų atiteko studijai „Nominum“ – už edukacinio istorinio kino projekto „Radviliada“ sėkmingą sklaidą Lietuvoje.

Ramunės Rakauskaitės režisuoto švietėjiško, kviečiančio gilintis į istoriją ir nepasiduoti stereotipams filmo „Radviliada“ platinimo rezultatai pranoko lūkesčius didžia dalimi dėl to, kad studija „Nominum“ ir jos vadovas režisierius, prodiuseris Arūnas Matelis studijoje sukurtiems filmams geba rasti kelius, kuriais jie pasiekia žiūrovus.

„Radviliada” (virš 9 tūkst. žiūrovų) yra trečias pagal lankomumą lietuvių kurtas dokumentinis filmas nepriklausomos Lietuvos istorijoje, nusileidžiantis tik Arūno Matelio „Prieš parskrendant į Žemę“ (virš 22 tūkst. žiūrovų) ir Andriaus Lekavičiaus „Mes už Lietuvą“ (apie 14 tūkst. žiūrovų).

...bei „Kino pavasarį“

Antru diplomu apdovanoti Vilniaus kino festivalio „Kino pavasaris“ organizatoriai už nuolatinį pasaulio lietuvių kino kūrybos populiarinimą Lietuvoje.

Festivalis jau kelis metus rengia specialią programą „Lietuviai svetur“, supažindinančią su pasaulio lietuvių filmais, „Kino pavasario” platinama JAV gyvenančios Linos Plioplytės juosta „Amžinai stilingos” sulaukė ypatingo dėmesio. Vienu didžiausių įvykių šiųmetiniame kino teatrų repertuare tapo „Kino pavasaryje” kelionę pas Lietuvos žiūrovus pradėjęs Vinco Sruoginio, Jono Ohmano ir Marko Johnstono filmas „Nematomas frontas”, pasakojantis apie Lietuvos partizaną Juozą Lukšą – Daumantą ir lietuvių pokario kovas su sovietais.

Nominantai ir laureatai yra renkami iš visų Lietuvos kino industrijos dalyvių. Pagal apdovanojimo nuostatus tas pats kino industrijos dalyvis du kartus iš eilės gali būti apdovanojamas, bet tik už skirtingų kūrinių sklaidą ar veiklą.

Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Naujienos

Žiemos olimpinės žaidynės

Parašykite atsiliepimą apie 15min