Dabar populiaru
Publikuota: 2010 lapkričio 12d. 13:38

Dėl gero oro filmo kūrėjai tarėsi patys (video)

Kadras iš filmo „Kai apkabinsiu tave“
„Acmefilm“ nuotr. / Kadras iš filmo „Kai apkabinsiu tave“

Daugelyje pasaulio šalių nuo blogų oro sąlygų galima apdrausti ne tik žmonių atostogas, bet ir filmuojamus kino filmus. Tokiu draudimu siūloma apsisaugoti nuo bet kokių, neprognozuojamų įvykių.

„Juk niekas negali būti tikras, kad visą suplanuotą filmavimo laikotarpį bus tinkami orai, o pagrindinis aktorius nesusirgs jau antrąją filmavimo dieną. Filmavime bet kokie nesklandumai  gali virsti rimtais nuostoliais“, – patirtimi dalijosi filmų „Aš esi tu“ ir „Nuomos sutartis“ režisierius Kristijonas Vildžiūnas.

Tačiau lietuviški filmai tokio draudimo dažniausiai neturi. Kūrybinėms grupėms tenka pasikliauti sėkme ir jiems palankiu likimu. Ne išimtis ir paskutinysis K.Vildžiūno filmas „Kai apkabinsiu tave“. Pasak filmo prodiuserės Uljanos Kim, atsižvelgiant į tuometines orų prognozes, ypač rizikinga buvo filmuoti Berlyne.

„Tik atvykus į Berlyną tęsti Lietuvoje pradėtų filmavimo darbų, sužinojome, jog vienintelio, ko nepavyko vokiečių gamybos vadovui suderinti su miesto valdžia- tai gero oro. Prognozavo lietų visomis filmavimo dienomis. Beliko tik juokauti,  kad orais mes pasirūpinsime patys“, – su šypsena nelinksmai atrodžiusią situaciją prisiminė prodiuserė.

Pradėjus filmuoti, Berlyno apylinkėse lijo lietus, tačiau pačiam mieste pro debesis švietė saulė.
Ir tik nufilmavus paskutinį kadrą prapliupo stipri liūtis.

„Nustebusiems vokiečiams sakėme, kad taip jau pas mus Lietuvoje būna – filmus draudžia ne kokios kompanijos, o patys dievai“, – juokavo režisierius K.Vildžiūnas.

Tik kinuose pasirodysiančioje K.Vildžiūno dramoje  „Kai apkabinsiu tave“ pasakojama realiais faktais paremta istorija, apie lietuvių tėvo ir dukros, išskirtų per Antrąjį pasaulinį karą, bandymą susitikti Šaltojo karo suskaldytame Berlyne.

Filmo treileris:

 


 

VIDEO: Kai apkabinsiu tave be logotipu
Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Naujienos

Žiemos olimpinės žaidynės

Parašykite atsiliepimą apie 15min