Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Didžiausiame Talino kino filmų festivalyje „Tamsiosios naktys“ – du lietuviški filmai

Filmo „Kelionė per Lietuvą“ kadras
Filmo kadras / Filmo „Kelionė per Lietuvą“ kadras
Šaltinis: 15min
0
A A

Nuo lapkričio 19 iki gruodžio 5 dienos Talinas taps visų kino filmų gurmanų centru, nes čia vyks 14-asis Talino „Tamsiųjų naktų“ kino filmų festivalis, kuriame bus pristatyti filmai iš viso pasaulio. Žiūrovai galės pamatyti ir geriausius praėjusiais metais sukurtus lietuviškus kino filmus „Eurazijos aborigenas“ ir „Kelionė per Lietuvą“.

Talino „Tamsiųjų naktų“ festivalio metu gruodžio 1–3 dienomis vyksiančiame „Baltic Event“ renginyje bus rodomi pastarųjų metų Baltijos šalyse sukurti vaidybiniai filmai. Šiuo renginiu siekiama pristatyti naujausius Estijos, Latvijos bei Lietuvos filmus kino filmų platintojams, agentams, televizijoms bei tarptautinių filmų festivalių lankytojams.

Šių metų festivalyje iš lietuviškų filmų bus parodyti du – Šarūno Barto prieš metus sukurta ir „Berlinale Forum“ programoje pirmą kartą pristatyta juosta „Eurazijos aborigenas“ („Eastern Drift“) bei Vaidoto Digimo dokumentinis filmas „Kelionė per Lietuvą“ („Journey through Lithuania“). Abu filmai kartu su 15 Estijos ir Latvijos filmų dalyvaus „Tridens Baltic“ pilnametražių filmų konkurso programoje.

Gruodžio 3 dieną vyks iškilminga „Tamsiųjų naktų“ kino filmų festivalio uždarymo ceremonija, kurios metu komisija įteiks „Tridens Baltic“ filmo apdovanojimą už geriausią filmą ir piniginį prizą – 5000 eurų premiją. Apdovanojimas bus įteiktas ir geriausiam operatoriui. Už geriausią pilnametražį filmą bus įteiktas ir televizijos kanalo „Silver“ apdovanojimas. Baltijos šalių filmus vertins tarptautinė kritikų FIPRESCI komisija.

Iš viso per 14 vakarų kino salėse numatoma parodyti apie 250 pilnametražių kino filmų. Pagrindinės filmo programos metu taip pat vyks tarptautinis „EurAsia“ konkursas, „Tridens Baltic“ pilnametražių filmų konkursas bei Šiaurės Amerikos nepriklausomų kino filmų konkursas.

Pasak „Tamsiųjų naktų“ kino filmų festivalio rinkodaros direktorės Anneli Vaski, renginio metu bus demonstruojami filmai iš viso pasaulio. „Talino „Tamsiųjų naktų“ kino filmų festivalyje bus galima išvysti filmų, kurių Estijos ekranuose niekuomet nepamatytumėte. Žiūrovams tai puiki galimybė susipažinti su kitų šalių kino filmų menu ir kultūra“, – apie festivalį pasakoja Vask.

Vienas seniausių Estijos kino filmų festivalių vyksta jau 14–ąjį kartą ir kasmet sutraukia per 55000 kino mėgėjų iš Estijos ir užsienio šalių. Didžioji dalis filmų rodomi su estiškais, angliškais ir rusiškais subtitrais. Kasmet festivalyje apsilanko vis daugiau užsienio svečių, kurie specialiai atvyksta į Taliną dėl šio renginio.

2008 m. festivalio metu buvo galima išvysti lietuviškus kino filmus „Vabzdžių dresuotojas“ („The Bug Trainer“), „Nereikalingi žmonės“ („Loss“) ir „Kai aš buvau partizanas“ („When I Was a Partizan“). Praėjusiais metais žiūrovus džiugino lietuviškos juostos „Artimos šviesos“ („Low Lights“) ir „Duburys“ („Vortex“).

 
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Sužinokite daugiau
Parašykite atsiliepimą apie 15min