Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Europos Parlamento LUX kino dienos atkeliauja į Kauną ir Klaipėdą

Filmo „Ida“ plakatas LUX kino dienose
Organizatorių nuotr. / Kadras iš filmo „Ida“
Šaltinis: 15min
0
Skaitysiu vėliau
A A

Europos Parlamento organizuojamos LUX kino dienos kviečia žiūrovus susipažinti su kūriniais, pretenduojančiais į geriausio europietiško filmo vardą.

Dėl šių metų LUX kino apdovanojimo varžosi trys filmai: slovėnų juosta „Klasės priešas“, prancūziškoji „Merginų gauja“ ir Lenkijos kino perlu vadinama „Ida“.

Jau parodyti Vilniuje  šie filmai jau  iškeliauja į kitus miestus ir juose galės apsilankyti Kauno ir Klaipėdos miestų žiūrovai.

LUX kino dienos prasidėjusios Vilniuje susilaukė per 400 įvairaus amžiaus žiūrovų.

„Klasės priešas“

Daugiausiai komentarų susilaukė slovėnų režisieriaus Roko Bičeko drama „Klasės priešas“. Šio filmo žiūrovai – 7-12 klasių mokiniai – buvo nustebinti ir sukrėsti.

„Niekada negalvojau, kad slovėnų filmas gali būti toks kokybiškas, gilus ir fantastiškas. Tema labai artima mums visiems, septintokai šį filmą žiūrėjo susidomėję ir rimtai nusiteikę“, – įspūdžiais dalijosi etikos mokytoja.

Filmo diskusijoje su Sonata Visockaite mokiniai įtemptai ir drąsiai kalbėjo apie filmo reikšmę ir jo aktualumą visai Europai.

„Merginų gauja“

Europos parlamento Informacijos biuro nuotr./LUX_original
Europos parlamento Informacijos biuro nuotr./LUX_original

Antrasis filmas, rodytas LUX kino dienose Vilniuje, – tai prancūzų režisierės Céline Sciamma kino juosta „Merginų gauja“. Ši kino juosta nepaliko abejingų, o labiausiai žiūrovus žavėjo įtaigi aktorių vaidyba.

„Filmas labai įtraukiantis, nes jo tema aktuali ir realybėje. Visi, kurie didžiąją laiko dalį praleidžia mokykloje, susiduria su patyčiomis, savęs ieškojimu ir nuopuoliais, paauglystėje atrodančiais kaip pasaulio pabaiga“, – filmui gerų žodžių negailėjo 9 klasės biologijos mokytoja, siūliusi juostą būtinai pažiūrėti užsiėmusiems tėveliams.

„Ida“

Paskutinioji kino juosta, parodyta LUX kino dienose Vilniuje, – gili ir harmoninga Pawelo Pawlikowskio drama „Ida“. Šis filmas vienareikšmiškai yra geriausia lenkiška kino juosta per pastaruosius 20 metų ir viena iš realiausių pretendenčių į „Oskarą“.

Vilniaus žiūrovai filmą apibūdino kaip „verčiantis susimąstyti apie savo esybę ir vertybes“.

Siekis – diskutuoti

Europos Parlamento LUX kino apdovanojimas teikiamas nuo 2007-ųjų.

Ekspertų komisija iš 60 filmų atrenka tris geriausius, supažindinančius su skirtingomis visuomenės nuomonėmis, aktualiomis socialinėmis ir politinėmis problemomis, kultūrų įvairove.

LUX apdovanojimu Europos Parlamentas siekia, kad kino menas taptų kiekvienam prieinamas ir skatintų diskutuoti.

Naujausius ir kino žinovų pripažintus Europos filmus savo kalba galės pamatyti 500 milijonų žiūrovų.

LUX kino dienos toliau bus rodomos: Kaune, kino teatre „Forum Cinemas“ – gruodžio 8 d. „Klasės priešas“, gruodžio 9 d. „Merginų gauja“, gruodžio 10 d. „Ida”. Klaipėdoje, kino teatre „Forum Cinemas“ – gruodžio 3 d. „Klasės priešas“, gruodžio 4 d. „Merginų gauja“, gruodžio 5 d. „Ida“.
 

Komentarai
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Daugiau straipsnių nėra
Rodyti senesnius straipsnius
Parašykite atsiliepimą apie 15min