Dabar populiaru
Publikuota: 2014 lapkričio 6d. 10:04

Į Klaipėdą atkeliauja Nyderlandų kino dienos

Filmas „Bombardavimas“
Kadras iš filmo / Filmas „Bombardavimas“

Lapkričio 13-14 d. Klaipėdos apskrities viešojoje I. Simonaitytės bibliotekoje, Gerlacho palėpėje vyks Nyderlandų kino dienos. Jų metu nemokamai bus rodomi trys vaidybiniai filmai: juodojo humoro komedija „Maratonas“, romantinė drama, vykstanti Antrojo pasaulinio karo metu, „Bombardavimas“ ir filmas visai šeimai ar klasei – „Linksmoji klasė“. Trumpų filmų programoje olandai stebins savo išradingumu.

Atidarymo filmas „Maratonas“ – tai režisieriaus Diedericko Koopalo debiutas didžiajame ekrane. Iki tol dirbęs reklamos agentūroje jis sukūrė filmą apie keturis automechanikus, nusprendusius bėgti Roterdamo maratoną. Keturi draugai, iki šiol kilnoję tik alaus skardines ir rūkę cigaretę po cigaretės, susigundo bėgti maratoną tam, kad išsaugotų savo darbo vietą – autoservisą. Kaip jiems sekėsi įveikti visas kurioziškas situacijas, kurių šiame filme išties netrūksta, pamatysite žiūrėdami filmą „Maratonas“.

Išplatintame pranešime spaudai, teigima, kad filmas „Bombardavimas“ nukelia į 1940 m. gegužės 10-14 dienas. Jaunas Vincentas įsimyli gražuolę vokietę Evą, kuri netrukus turi ištekėti už turtingojo Dirko. Meilės trikampis komplikuojasi, kai Olandiją netikėtai užpuola Hitlerio vadovaujama kariuomenė. Kūrėjas neslepia, kad siekė sukurti epinį filmą ir įkvėpimo sėmėsi iš tokių dramų kaip „Titanikas“ bei „Vėjo nublokšti“.

Juosta „Linksmoji klasė“, skirta moksleiviams, sulaukė ypatingo dėmesio Olandijoje. Ji pastatyta pagal populiarią knygų seriją ir jau sulaukė filmo tęsinio. Jame pasakojama istorija bus artima visiems, kas nors kartą jautėsi nesuprastas savo mokytojų.  

Trumpametražių filmų programoje bus parodyta dešimt trumpų filmų. Čia bus visko – nuo eksperimentinių filmų iki rimtos animacijos. Nuotaikingoje juostoje „Vyras su kostiumu“ pasakojama istorija, kuomet moteris, dieną žaidimų parke praleidusi su vaikais, nusprendžia parsivežti namo vyrą, apsirengusį triušo kostiumu, o animaciniame filme „Ūkininkas Džekas“ kalbama apie opią genetiškai modifikuotų produktų problemą.
 
Nyderlandų kino dienos vyks lapkričio 13-14 dienomis Klaipėdos apskrities viešojoje I. Simonaitytės bibliotekoje, Gerlacho palėpėje. Visi seansai nemokami, bilietai platinami likus valandai iki seanso pradžios.

Programą pristato Nyderlandų Karalystės ambasada Lietuvoje.

Detali renginio programa:
Lapkričio 13 d.
13:00 Linksmoji klasė
15:00 Bombardavimas
17.00 Maratonas (renginio atidarymas, Nyderlandų karalystės ambasadoriaus pasveikinimas)
 
Lapkričio 14 d.
11.00 Linksmoji klasė
13:00 Trumpametražių filmų programa
15:00 Maratonas
17:00 Bombardavimas
Renginio adresas: Herkaus Manto g. 25, Klaipėda (Klaipėdos apskrities viešoji I. Simonaitytės biblioteka, Gerlacho palėpė)

Nyderlandų kino dienos „Facebook“ paskyroje

Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Naujienos

Žiemos olimpinės žaidynės

Parašykite atsiliepimą apie 15min