Dabar populiaru
Publikuota: 2011 spalio 5d. 15:06

Kanų festivalio laureatas „Gyvenimo medis“ su Bradu Pittu – jau ir mūsų ekranuose

Kadras iš filmo „Gyvenimo medis"
AcmeFilm nuotrauka / Kadras iš filmo „Gyvenimo medis"

Legendomis apipinto JAV režisieriaus Terrance'o Malicko kelerius metus kurta epinė vienos šeimos gyvenimo saga „Gyvenimo medis“ (angl. The Tree of Life) dar gegužę gavo pagrindinį apdovanojimą Kanų kino festivalyje ir pelnė daugybės kino kritikų simpatijas.

Dabar ir mūsų šalies kino mėgėjai galės įsitikinti, kad festivalio komisija, šiai juostai skirdama prestižinę Auksinę palmės šakelę, neklydo: filmas palieka neišdildomą įspūdį, – rašoma spaudai išplatintame pranešime.

Pirmieji „Gyvenimo medį“ praėjusį savaitgalį jau galėjo išvysti Tarptautinio Kauno kino festivalio lankytojai. Vilniaus kino centre „Skalvija“ juosta bus dar rodoma spalio 7 d., 19val. Kituose kino teatruose filmo premjera įvyks spalio 21 dieną.

„Filmo peržiūra jau įvyko praėjusį savaitgalį Kaune, žiūrovai iš seanso išėjo netekę amo. Tačiau kitokios reakcijos ir nebuvo galima tikėtis, nes ši juosta paliečia net ir giliausiai tūnančius jausmus, sužavi neįtikėtina pagrindinių aktorių vaidyba“, – sakė filmą Lietuvoje platinančios bendrovės „ACME Film“ atstovė.

„Gyvenimo medis“ – tai Džeko O’Brieno gyvenimo istorija, nuo 6-ajame dešimtmetyje Vidurio Vakarų Amerikoje su dviem jaunesniais broliais praleistos nerūpestingos vaikystės iki liūdnų suaugusių dienų, kuomet jis stengiasi susitaikyti su tėvu. Moderniame pasaulyje pasimetęs Džekas savo vaikystės prisiminimuose ieško atsakymo į gyvenimo prasmės klausimą.

Filmo istorija skleidžiasi simfoniškai, tarsi ritmiškas muzikos kūrinys, pasakojantis Džeko gyvenimo evoliuciją. Tėvo pykčio, mamos meilės ir vieno iš brolių mirties atsiminimus supa neaprėpiamas visatos grožis ir cikliškai pasikartojantys gamtos ritmai. Kai Džekas suvokia savo lemtį, jo žmogiškosios kančios tampa kosmoso dalimi.

Epinė drama „Gyvenimo medis“ – tai kelionė nuo šiandienos didmiesčių dangoraižių iki 6-ame dešimtmetyje Teksase gyvenančios šeimos vidinio kiemo, nuo gyvybės žemėje atsiradimo iki visatos pabaigos, ieškant to, kas tikra ir amžina. Filmas – apie meilę, kuri gimsta iš gyvenimo, ir gyvenimą, kuris atsiranda iš meilės.

Terrence'as Malickas – legendomis apipintas amerikiečių kino režisierius, scenaristas ir prodiuseris. Kino pasaulyje jis yra viena didžiausių šiuolaikinio amerikiečių kino mįslių. Ši paslaptinga asmenybė puikią reputaciją sugebėjo užsitarnauti sukūręs vos penkis filmus per visą savo 40 metų karjerą: „Nederlingos žemės“ (Badlands, 1973 m.), „Dienos danguje“ (The Days of Heaven, 1978 m.), „Plonytė raudona linija“ (The Thin Red Line, 1998 m.), „Naujasis pasaulis“ (The New World, 2005 m.).

Savitas T.Malicko vizualinis stilius padėjo jam iškilti auksinėje 8-ojo dešimtmečio Amerikos kino epochoje. Režisierius pasakišką, nežemišką grožį filmuose jungia su elipsiniu, ironišku istorijos pasakojimu, o meilės ir mirties temas atskleidžia meistriškai nufilmuotais magiškais, tačiau preciziškais ir taupiais vaizdais.

Brado Pitto vaidmuo „Gyvenimo medyje“ kritikų vadinamas dramatiškiausiu ir emocionaliausiu per visą jo karjerą. Seano Penno pasirodymas filmo pradžioje trunka tik 5 minutes ir jis po to grįžta giliai jaudinančiam finalui.

Siūlome pasižiūrėti filmo anonsą:

VIDEO: „Gyvybės medis“ / „The Tree of Life“
Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Naujienos

Parašykite atsiliepimą apie 15min