Dabar populiaru
Sužinokite daugiau
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Kino kodas: „Gyvybės medis“, arba Dievo apklausa

Dramoje „Gyvybės medis“ Bradas Pittas vaidina griežtą tėvą.
Kadras iš filmo / Dramoje „Gyvybės medis“ Bradas Pittas vaidina griežtą tėvą.
Šaltinis: 15min
0
A A

Kodėl visagalis Dievas taip skaudina žmones, klausia ponia O‘Brajan (akt. J.Chastain), kai sužino apie vieno savo sūnaus mirtį. Tai, ko gero, domina ir filosofiškai religinio epo „Gyvybės medis“ režisierių Terrence’ą Malicką.

Jis atskleidžia prieš mūsų akis ypatingo grožio vaizdų pynę, kurioje globalūs Visatos procesai priešpriešinami vienos šeimos gyvenimo istorijos fragmentams. Dėmesio centre – jaunojo Džeko (akt. H.McCrakenas) brendimas šeštojo dešimtmečio Vidurio Amerikoje, jo mėginimai suprasti pasaulio prigimtį ir griežtojo tėvo (akt. B.Pittas) elgesį. Ir susitaikyti su tėvu bei visu kosmosu.

Išvados

T.Malickas šiame filme – mąslus ir globalus kaip niekada. Nepraėjus nė dvidešimčiai filmo minučių, mes pavaišinami didele gamtos ir kosmoso vaizdų doze tarsi iš „National Geographic“ archyvų. Taip režisierius nori parodyti, kad esame tik epizodas Visatos evoliucijos grandinėje. Atsitiktinumų virtinės produktas, kaip ir dinozaurai, sunaikinti asteroido prieš milijonus metų.

Puiki B.Pitto ir jo partnerių vaidyba leidžia visiškai susitapatinti su herojais ir iš naujo išgyventi tai, ką daugelis mūsų esame patyrę vaikystėje.

Labai gražu, bet kiek persistengta, nes atrodo didaktiška. Filmas įsibėgėja jau prasidėjus antrai valandai, kai tampame O‘Brajanų šeimos džiaugsmingų ir dramatiškų gyvenimo akimirkų liudininkais. Puiki B.Pitto ir jo partnerių vaidyba leidžia visiškai susitapatinti su herojais ir iš naujo išgyventi tai, ką daugelis mūsų esame patyrę vaikystėje. Nerimą, baimę ar neapykantą, maištą ir klausimus be atsakymo, kodėl viskas klostosi vienaip, o ne kitaip.

Jaunojo Džeko viduje grumiasi meilė Motinai (ji – dvasingumo simbolis) ir neapykanta Tėvui (kova už būvį). Retorinių klausimų Dievui tiek daug, jog kartais tai panašu į akistatą, bet jokio aiškaus atsakymo herojai, be abejo, nesulauks. Jau suaugęs Džekas supras, kad gyvenimas – tai loterija. Kai kurių dalykų neįmanoma pakeisti, reikia su jais susitaikyti.

Įgauti išminties, atsipalaiduoti ir džiaugtis spalvingo gyvenimo akimirkomis bei artimaisiais. Jeigu kam nuo to ramiau, tas gali prašyti Dievo sveikatos, bet patikimiau būtų apsilankyti sporto klube ir sveikai maitintis.

Faktai

„Gyvybės medis“ („The Tree of Life“) JAV, 2011 m., 135 min.
Režisierius Terrence’as Malickas.
Vaidina: Bradas Pittas, Seanas Pennas, Jessica Chastain, Hunteris McCrackenas ir kiti.
ĮVERTINIMAS 3/4

VIDEO: „Gyvybės medis“ / „The Tree of Life“

Komentarai
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min