Dabar populiaru
Publikuota: 2011 birželio 7d. 15:08

Kino kodas: „Kung fu panda 2“, arba Ne Žodžiu, o Kumščiu

„Kung fu panda 2“
Kadras iš filmo / „Kung fu panda 2“

Meškas žmonės išmoko važinėti dviračiais, o pandas animatoriai paverčia rytų kovų meistrais, prilygstančiais Jackie Chanui, kuris animaciniame filme „Kung fu panda 2“ taip pat įgarsino vieną personažą.

Minkštutis meškiukas Po (įgarsino aktorius J.Blackas), jau tapęs vienu iš harmonijos pasaulyje saugotoju, kartu su kung fu Šauniuoju Penketu (Tigrė, Maldininkas ir t.t.) dar kartą stos į kovą su povu Šenu (akt. G.Oldmanas). Pasinaudodamas naujomis technologijomis (t.y. patrankomis) šis piktas paukštis ketina pavergti visą Kiniją. Ar pavyks Po savo minkštomis letenėlėmis sustabdyti patrankos sviedinį? Nebent jis įmintų skaudžią vaikystės paslaptį ir išmoktų naudotis vidinės ramybės teikiamomis praktiškai neribotomis galimybėmis.

Išvados

Naujausias technologijas puikiai įsisavino ne tik povas Šenas, bet ir animatoriai. „Kung fu pandos 2” autoriai sukūrė spalvingą ir vizualiai turtingą filmą (jeigu žiūrėsite įprastinę, dvimatę versiją, pamatysite turtingą spalvų gamą). Istorija ne tik dinamiška. Dramatizmo suteikia intarpas, paaiškinantis, kaip panda neteko savo tėvų arba kaip povas tapo diktatoriumi; filosofijos pamokėlių sulauksime iš Jodos („Žvaigždžių karai“) analogo – Po mokytojo Šifu išvedžiojimų.

Kitaip sakant, tai ne tik nuotykių trileris apie tradicinę ir niekad nesibaigiančią kovą tarp Blogio ir Gėrio, bet ir auklėjamasis filmas jauniesiems žiūrovams. Scenarijaus autoriai nusprendė netgi pasinaudoti viena garsia Biblijos istorija, paversdami pandą karatistą naujuoju Moze. Tik Žodį čia dažniau pakeičia Kumštis bei kitos galūnės. Al Kaponė buvo teisus sakydamas, kad geru žodžiu ir pistoletu galima pasiekti kur kas daugiau, negu vien tik geru žodžiu. Kai kurie nevidonai mandagumą laiko oponento silpnumu.

O išmokti atrasti savyje vidinės ramybės tuomet, kai jos labiausiai reikia, praverstų ne tik kung fu meistrams, bet kiekvienam iš mūsų, pagautam ir įsuktam tarsi į verpetą šiuolaikinio chaotiško ir stresų kupino pasaulio.

Faktai

„Kung fu panda 2“ („Kung Fu Panda 2“) JAV, 2011  m., 90 min.
Režisierė Jennifer Yuh.
Įgarsino: Jackas Blackas, Angelina Jolie, Dustinas Hoffmanas ir kiti.

ĮVERTINIMAS 3/4

VIDEO: „Kung fu panda 2“

Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Naujienos

Parašykite atsiliepimą apie 15min