Dabar populiaru
Sužinokite daugiau
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Kino kodas. „Lengvabūdė pirmūnė“

„Lengvabūdė pirmūnė“
Kadras iš filmo / „Lengvabūdė pirmūnė“
Šaltinis: Laikraštis „15 minučių“
0
A A

Pasaulį suktis verčia iš lūpų į lūpas sklindantys gandai. Tai pagrindinis žmonijos tragedijų ir komedijų šaltinis. Filmo „Lengvabūdė pirmūnė“ autoriai pasirinko labai paprastą, lokalų atvejį, kuris puikiai tai iliustruoja.

Vienos eilinės mokyklos moksleivė Oliv (E.Stone), norėdama praleisti savaitgalį viena, pameluoja geriausiai draugei apie karštą pasimatymą. Sugalvotą istoriją nugirsta mokyklos pleputė skaistuolė Mariana ir romioji Oliv žaibiškai pavirsta ištvirkėle. Kai kurie bendraklasiai tuo greitai pasinaudoja, nuolaidų kuponais mokėdami Oliv už tariamas paleistuvystes ir teisę pasigirti nebūtu meilės nuotykiu. Nepaisant tokios humanitarinės pagalbos, geraširdė Oliv greitai tampa atstumtąja. Teks sugalvoti, kaip išsisukti iš nebekontroliuojamos situacijos...

Išvados

Kupinas gerų pokštų ir spalvingų personažų filmas visų pirma taikliai pademonstruoja gandų sklidimo mechanizmą ir žmonių dviveidiškumą. Melo kojos trumpos, bet paralyžiuota tiesa neturi nė tokių. Įvairios melo formos labai giliai įsišaknijusios mūsų prigimtyje (pažiūrėkime, kas vyksta Lietuvoje), kadangi jis padeda pasiekti norimus tikslus, pasipelnyti ar tiesiog išlikti. Antraip šis sugebėjimas būtų išnykęs. Oliv pradinis, iš esmės nekaltas, melas tampa pradžia apgavysčių lavinos, į kurią itin lengvai savo noru įsitraukia vis daugiau žmonių.

Tiesa anksčiau ar vėliau išaiškėja, bet kai kas spėja pasinaudoti tomis trumpomis kojomis. Taigi, rizika ir vėl pasiteisino. Ką ir reikėjo įrodyti. Nepaisant minėto ideologinio aspekto, „Lengvabūdė pirmūnė“ yra tiesiog gera pramoga, kurios sėkmę lemia ne tik E.Stone natūralus žavesys ir aktoriniai sugebėjimai, bet ir, pavyzdžiui, supertolerantiški jos tėveliai. Tolerancija, beje, yra vienas efektyviausių melo priešnuodžių.

Faktai

„Lengvabūdė pirmūnė“ („Easy A“) JAV, 2010 m., 90 min.
Režisierius Willas Gluckas.
Vaidina: Emma Stone, Danas Byrdas, Stanley Tuccis.
ĮVERTINIMAS 3/4 

Komentarai
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min