Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Kino kodas: „Melancholija“, arba Kaip sutikti pasaulio pabaigą

Fantastinė drama „Melancholija”
Kadras iš filmo / Fantastinė drama „Melancholija”
Šaltinis: 15min
0
Skaitysiu vėliau
A A

Oi, ne visada vestuvės yra pati linksmiausia šventė. Ypač Skandinavijoje. Jeigu prisimenate Thomo Winterbergo režisuotas „Vestuves”, skandalingasis neurotikas Larsas von Trieras naujausioje egzistencinėje dramoje „Melancholija” visiškai su juo sutinka.

Jaunamartė Džastina (akt. K.Dunst) savo keistu elgesiu veda iš proto ir sesę Kler (akt. Ch.Gainsbourg), ir turtuolį svainį Džoną (akt. K.Sutherlandas). Jau nekalbant apie sutrikusį jaunikį. Tiesą sakant, chaotiškos vestuvės galiausiai baigiasi katastrofa. Tačiau tikroji Katastrofa dar bus, nes prie Žemės artėja milžiniška planeta Melancholija. Ar ji praskries pro šalį, ar ne?

Išvados

Moterys, balansuojančios ant nervinio išsekimo ir gyvenimo bei mirties ribos – Larso specializacija. Šįkart jis atidžiau pažvelgė į dviejų labai skirtingo charakterio seserų santykius. Džastiną aiškiai kamuoja kai kas blogesnio nei Melancholija – Depresija. Tačiau abejingas ir kartu kritiškas požiūris į pasaulį („gyvybė yra blogis”, – sako ji) padeda pasiruošti tam, kas neišvengiama.

Džastina katastrofos akivaizdoje elgiasi ramiai, net jausdama palengvėjimą. Užtat racionalioji Kler – panikoje, ir dabar jau sesuo jai taps atrama. Filme daug simbolikos kuri, nors kartais akivaizdi, padeda išgryninti personažus, suteikia gilesnę prasmę jų poelgiams. Tai seserys, kaip dvi viena kitą papildančios esybės.

Melancholija – viena iš kelių neįveikiamų jėgų, ardančių žmonių santykius šiuolaikiniame pasaulyje.

Ir Melancholija – viena iš kelių neįveikiamų jėgų, ardančių žmonių santykius šiuolaikiniame pasaulyje. Režisierius itin įtaigiai, pernelyg nešokiruodamas, vaizdais ir muzika kuria neišvengiamos grėsmės atmosferą. Globalumas (įvykiai kosmose) ir lokalumas (santykiai šeimoje) „Melancholijoje” susilieja tiesiog puikiai. Kur kas geriau, negu panašia maniera sukurtame Terrance'o Malicko „Gyvybės medyje”. Fantastinis motyvas suteikė filmui papildomą matmenį ir jėgą.

Faktai

„Melancholija“ („Melancholia“) Danija, 2011 m., 130 min.
Režisierius Larsas von Trieras.
Vaidina: Kirsten Dunst, Charlotte Gainsbourg, Kieferis Sutherlandas, Charlotte Rampling ir kiti.
ĮVERTINIMAS 4/4

VIDEO: Filmo „Melancholija“ anonsas

 

Komentarai
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Daugiau straipsnių nėra
Rodyti senesnius straipsnius
Sužinokite daugiau
Parašykite atsiliepimą apie 15min