Dabar populiaru
Sužinokite daugiau
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Kino kodas: Sophios Coppolos juosta „Kažkur tarp ten ir čia“

Kino filme „Kažkur tarp ten ir čia“ vieną pagrindinių vaidmenų sukūrė dvylikametė Elle Fanning.
Kadras iš filmo / Kino filme „Kažkur tarp ten ir čia“ vieną pagrindinių vaidmenų sukūrė dvylikametė Elle Fanning.
Šaltinis: Laikraštis „15 minučių“
0
A A

Kaip gyvena eilinis, bet neskurstantis Holivudo aktorius – toks kaip Sophios Coppolos kino juostos „Kažkur tarp ten ir čia“ herojus Džonis Marko (akt. Stephenas Dorffas)? Atrodo, kad jam nėra ko pavydėti.

Džonis vienas tūno viešbutyje, mylisi su atsitiktinėmis merginomis ir klusniai atlieka agento suplanuotas užduotis. Filmavimai, kelionės, spaudos konferencijos. Niekas nedžiugina. Iš beprasmybės liūno jį kelioms dienoms ištraukia paauglė duktė Kleo (Elle Fanning), kuria pasirūpinti paprašo Džonio buvusi žmona. Tos dienos neblogai pakutena užmigusius arba nunykusius vyruko jausmus. Jis pagaliau suvokia, kad reikia ką nors daryti. Bet ką? Gal iš pradžių atsisakyti savo „Ferrari“ ir tiesiog pasivaikščioti gryname ore?

Reziumė

Minimalizmas kine ir gyvenime yra labai teigiama tendencija visuotinio vartojimo amžiuje. Nuo civilizacijos gėrybių gausos apduję žmonės anksčiau ar vėliau atsitokėja ir ima ieškoti gyvenimo prasmės, t. y. to, ko negalima nusipirkti už pinigus. Vieni keliauja melstis („Valgyk, melskis, mylėk“), kiti žudosi, o treti laisvalaikiu kiurkso viešbutyje ir gurkšnoja alų. Ką daryti, kai niekas nemiela? Ištikus krizei, kaip ir panikos priepuoliui, svarbiausia yra nesiblaškyti.

Problema aiški: reikia išmokti džiaugtis gyvenimu, sugebėti mėgautis jei ne kiekviena, tai bent kai kuriomis akimirkomis, artimo žmogaus meile ir pan. Deja, lengviau patarti, negu įgyvendinti (tai gali paliudyti Britney Spears ir daugelio kitų besiblaškančių turtuolių pavyzdys). O kaip tai gali atrodyti, mums įtaigiai rodo Sophia Coppola, prieš kelerius metus įdėmiai stebėjusi kito, jau senstelėjusio aktoriaus vegetavimą filme „Pasiklydę vertime“. Už naujausią psichologinę studiją režisierė įvertinta „Aukso liūtu“ 2010 metų Venecijos kino festivalyje. Neblogai, bet iki šedevro visgi netraukia.  

Faktai

„Kažkur tarp ten ir čia“ („Somewhere“) JAV, 2010  m., 95 min.

Režisierė – Sophia Coppola.

Vaidina Stephenas Dorffas, Elle Fanning, Chrisas Pontius.

VERTINIMAS 3/4

Komentarai
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min