Dabar populiaru
Sužinokite daugiau
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Kino kodas. „Volstrytas: pinigai nemiega“

„Volstrytas: pinigai nemiega“
Kadras iš filmo / „Volstrytas: pinigai nemiega“
Šaltinis: Laikraštis „15 minučių“
0
A A

Legendos grįžta, nors kai kuriais atvejais būtų geriau, jeigu jos liktų kalėjime. 1987 metų filmo „Volstrytas“ herojus Gordonas Gekas (akt. Michaelas Douglasas) už finansines machinacijas atsėdėjo ir išėjo laisvėn.

Deja, Geko dukrelė Vini (akt. Carey Mulligan) nebenori jo pažinti, tačiau jos mylimasis Džeikas Mūras (Shia LaBeoufas) – padorus jaunosios kartos brokeris, dirbantis Volstryte, mielai klauso seno vilko išvedžiojimų. Tuo tarpu drioksteli pirmoji didžioji XXI amžiaus finansų krizė, kurią sukėlė bankininkų godumas ir Džeikas savo kailiu patiria, ką reiškia verslo ryklių cinizmas. Jis netenka savo  mokytojo. Ar Džeikas sugebės išsaugoti principus ir mylimosios meilę, ar parsiduos įtakingam, bet amoraliam bankininkui?

Išvados

 Istorija rutuliojasi finansų krizės metu. Mes dalyvaujame ir lemtingame valdžios atstovų bei bankininkų pasitarime, kai nusprendžiama gelbėti bankus už šimtus milijardų valstybės (t.y. mūsų) pinigų. Tačiau iš tiesų tai filmas apie principus, savigarbą ir emocijas, padedančias mums priimti intuityvius, bet teisingus sprendimus. Tik meilė ir sąžinė kartais gali įveikti godumą, dominuojantį finansų rinkose.

Tiesa, per daug vilčių ir optimizmo filmas jums nesuteiks – grobuoniškumas žmogui įgimtas ir visada atsiras tokių kaip Gordonas Gekas, mielai pasinaudosiančių savo sugebėjimais ir sistemos arba įstatymų netobulumu. Džeikui su Vini šįkart pasiseks, bet jūs, gerbiamieji, verčiau pasikliaukite ne bankų konsultantais, o savo galva.  Filmas intensyvus ir įtraukiantis, kaip ir pridera Oliverio Stone’o kūriniams. Tačiau kartais akį rėžia senamadiški montažiniai sprendimai, tarsi atkeliavę iš pirmojo „Volstryto“ laikų.

Faktai

„Volstrytas: pinigai nemiega“ („Wall Street: Money Never Sleeps“) JAV, 2010  m., 130 min.
Režisierius Oliveris Stone’as.
Vaidina: Michaelas Douglasas, Shia LaBeoufas, Carey Mulligan.
ĮVERTINIMAS 3/4

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min