Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Kurdamas „Kuždesių salą“, Scorsese rėmėsi klasikos filmais (video)

Martinas Scorsese ir Leonardo Di Caprio
Acmefilm nuotr. / Martinas Scorsese ir Leonardo Di Caprio
Šaltinis: 15min
0
Skaitysiu vėliau
A A

Prieš pradedant „Kuždesių salos“ filmavimą, Martinas Scorsese visiems aktoriams bei komandos nariams pravedė pamoką „Prisimenant klasiką“.

Tam, kad geriau pajustų būsimo filmo dvasią ir bent įsivaizduotų, koks jis turėtų būti, visų pirma buvo paprašyta peržiūrėti jau klasika tapusių filmų rinkinį.

„Visa diena buvo paskirta Otto Premingerio filmo „Laura“ (1944), Jacques Tourneurio „Out of the Past“ (1947) ir aišku Alfredo Hitchcoco psichologinio trilerio „Vertigo“ (1958) (liet. „Svaigulys“) žiūrėjimui. Visi šie filmai pasakoja apie psichologinių apsėdimų kamuojamus detektyvus, bandančius su tuo susidoroti savo tiriamų bylų metu“, – pasakojo Leonardas DiCaprio, filme atliekantis pagrindinį detektyvo vaidmenį.

„Režisierius atrinko filmus, kuo labiau atitinkančius „Kuždesių salos“ žanrą, o svarbiausia – atspindinčius 50-ųjų laikotarpį. Atrodė, lyg jis mums būtų rodęs savo svajones. Ir tos svajonės grįžta kartu su „Kuždesių sala“, – apie filmų peržiūrą pasakojo aktorius.

To neneigė ir pats režisierius.

„Mėgstu šiuos filmus ir todėl stengiuosi išsaugoti kuo daugiau prisiminimų apie juos. Šiuo atveju aš esu lyg atsiminimų saugykla“, – šmaikštavo 5 „Oskaro“ statulėles laimėjusio filmo „Aviatorius“ kūrėjas Martinas Scorsese.

Pasakodamas apie savo sprendimą režisuoti filmą pagal to paties pavadinimo Dennis Lehane‘o knygą, Martinas teigė, esą jau skaitydamas scenarijų jis pajuto stiprų ryšį su pagrindiniu veikėju, kas ir paskatino „Kuždesių salos“ atsiradimą kino teatruose.

„Kuždesių sala“ – kuris taip pat yra jau ketvirtas bendras aktoriaus L.DiCaprio bei režisieriaus M.Scorseses darbas – sulaukė gausaus kino žiūrovų susidomėjimo ir, atidaromąjį savaitgalį surinkęs 40,2 mln. JAV dolerių, aplenkė pastarąsias kelias savaites Amerikoje karaliavusią romantinę komediją „Valentino diena“.

Filmas „Kuždesių sala“ kinuose nuo vasario 26 d.

Komentarai
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min