Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Latvijos kino apdovanojimuose lietuviškas filmas „Lošėjas“ pelnė du įvertinimus

Latvijos nacionaliniuose kino apdovanojimuose „Didysis Kristupas 2014“
Latvijos nacionaliniuose kino apdovanojimuose „Didysis Kristupas 2014“
Šaltinis: 15min
0
A A

Savaitgalį vykusiuose Latvijos nacionaliniuose kino apdovanojimuose „Didysis Kristupas 2014“ Igno Jonyno filmas „Lošėjas” įvertintas dviejose kategorijose: geriausias metų operatorius ir geriausias koprodukcija.

Geriausio operatoriaus titulas atiteko Janiui Egličiui, o geriausia koprodukcija pripažintas prodiuserių iš Lietuvos ir Latvijos bendradarbiavimas („Uljanos Kim studija“ ir „Locomotive productions“).

Bendradarbiavimo pavyzdys

„Lošėjas“ tapo pirmuoju Baltijos šalių bendros gamybos vaidybiniu filmu nepriklausomo kino istorijoje. Šis faktas itin dažnai buvo minimas užsienio žiniasklaidoje.

Be to, tai – pirmasis filmas iš Baltijos šalių, kurio pasaulinė premjera įvyko San Sebastiano kino festivalyje. Kūrinys taip pat buvo atrinktas Lietuvos pretendentu į „Oskaro“ apdovanojimus užsienio filmo kategorijoje.

„Tai ženklas, kad kino bendruomenė pripažino Baltijos šalių bendradarbiavimo svarbą, – pažymi Latvijos prodiuseris Roberts Vinovskis. – Mūsų ribotos finansinės galimybės privertė sutelkti kūrybines galias ir pasiekti daugiau. „Lošėjas” sėkmingai pasirodė tarptautiniu mastu ir mums pasisekė, kad šis lietuviškas filmas garsino ir Latvijos vardą”.

Įvertino ir kitose šalyse

Lietuvoje rudenį rodytą filmą jau pamatė apie 80 000 žiūrovų. Filmas taip pat susilaukė didelio tarptautinio dėmesio ir dalyvavo daugiau nei keturiasdešimtyje kino festivalių.

„Lošėjas“ gavo apdovanojimus Lenkijoje, Prancūzijoje, Portugalijoje. Šešias sidabrines gerves susišlavęs Igno Jonyno kūrinys Lietuvoje šiais metais pripažintas geriausiu.

Juostoje pagrindinius vaidmenis atliko aktorius Vytautas Kaniušonis ir Los Andžele vaidinanti lietuvių menininko Jono Meko dukra Oona Mekas. „Lošėjo” scenarijų režisierius sukūrė kartu su filosofu ir rašytoju Kristupu Saboliumi.

Etinio pasirinkimo klausimus nagrinėjantis aštraus siužeto filmas su trilerio ir melodramos elementais, atskleidžia sankirtą tarp posovietinio konformisto ir kapitalistinio laimėtojo pasaulėžiūrų.

Igno Jonyno filmo teises įsigijo tarptautiniai kino platintojai Italijoje, Prancūzijoje, Čekijoje, Slovakijoje, Turkijoje, Makedonijoje, Bulgarijoje, Rumunijoje, Bosnijoje ir Hercegovinoje. Gruodžio 31 dieną „Lošėjas” pradedamas rodyti Prancūzijos kino teatruose.

Komentarai
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Sužinokite daugiau
Parašykite atsiliepimą apie 15min