Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Nemokama peržiūra

Šaltinis: Laikraštis „15 minučių“
0
A A

Penktadienį 15 val. Kino centre „Skalvija“ bus pristatytas filmas „Nuodinga liepsna“ („Poisoin Fire“). Tai naujas dokumentinis filmas, atskleidžiantis pragaištingą naftos ir dujų gavybos poveikį gamtai ir žmonėms Nigerio upės deltoje, Nigerijoje (Afrika).

Filmo režisierius su grupe vietinių Nigerijos aktyvistų aplankė Nigerio deltoje gyvenančias bendruomenes, kurių kaimynystėje tarptautinė naftos kompanija „Shell“ išgauna naftą, degina dujų fakelus. Žalia nafta užteršta upės delta, be maisto ir pajamų likę žmonės, „Shell“ vadovų reakcija į reikalavimus dėl taršos nutraukimo, žmonių pasipriešinimas filme atskleidžiami gyvai ir emocingai.

Po peržiūros vyks pokalbis su Nigerijos aplinkosaugos ir žmogaus teisių aktyvistu Osayande Omokaro, kuris gyvai papasakos apie filme pristatomas problemas ir įvykius. Pokalbis vyks anglų kalba su vertimu į lietuvių kalbą.

Osayande Omokaro dirba Nigerijos žemės draugų organizacijoje, domisi aplinkosaugos ir žmogaus teisių klausimais, naftos ir dujų pramonės poveikiu aplinkai ir bendruomenėms, teisiniu kalnakasybos pramonės reguliavimu, korporacijų socialine atsakomybe.

Filmo trukmė 28 min., anglų k. su lietuviškais subtitrais.

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Sužinokite daugiau
Parašykite atsiliepimą apie 15min