Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Nidoje atidarytas tarptautinis kino festivalis „Baltijos banga“

Festivalio „Baltijos banga“ atidarymo akimirka.
Festivalio organizatorių nuotr. / Festivalio „Baltijos banga“ atidarymo akimirka.
Šaltinis: 15min
0
A A

Rugpjūčio 23-iosios vakarą Nidoje atidarytas kino festivalis „Baltijos banga“. Į atidarymą, vykusį Baltijos kelio dieną, atvyko ne tik gausus būrys kino pasaulio atstovų, bet ir oficialių svečių iš Lietuvos, Latvijos ir Estijos. Duris atvėrė ir festivalio globojama Animacijos mokyklėlė vaikams.

Šiais metais Nidos gyventojai ir svečiai sulaukė didelio „kino žvaigždžių desanto“, pristatančio savo filmus. Tai – Lietuvos kino režisieriai Audrius Stonys, Mantas Kvedaravičius, Jūratė Samulionytė, vienas geriausių Lietuvos operatorių Viktoras Radzevičius, Latvijos režisierius Andis Mizišs. Festivalyje apsilankęs Latvijos kino klasikas Janis Streičs, dažnai vadinamas latviškuoju A.Žebriūnu, „Baltijos bangos“ atidarymo metu pristatė vieną iš naujausių savo filmų „Rudolfo palikimas“ („Rudolfa Mantojums“), apie kurį pats juokaudamas sakė: „Filmą reikia pirmiausia pasižiūrėti, o tik po to jau kalbėti apie jį“. Festivalio uždaryme laukiamas estų režisierius Mart Kivastik, kuris pristatys filmą „Mano draugas“ („Uks Mu Sober“).

Didelę festivalio programos dalį sudaro dokumentiniai filmai. Režisierius A.Stonys pasidžiaugė, kad vienoje vietoje galima pasižiūrėti daug naujos lietuviškos dokumentikos. „Pamenu, kad anksčiau Vilniaus kino teatre ,,Kronika“ buvo galima bet kada ateiti ir žiūrėti vien dokumentinius filmus. Dabar juos galima pasižiūrėti tik per tokius kino festivalius. O Lietuvos kūrėjų, turėjusių tokį mokytoją kaip H. Šablevičius, darbai džiugina“, – teigė kūrėjas.

Būsimi filmų kūrėjai jau dabar žengia pirmuosius žingsnius Nidoje. Animacijos mokyklėlėje, vadovaujami tokių kūrėjų kaip J.Leikaitė-Aškinienė, V.Aškinis ir I.Bereznickas ir svečio iš Latvijos Nils Skapans, vaikai piešia žuvis, jūrą, dangų, salas, lipdo undines ir piratus, o vėliau savo darbelius privers judėti, pasitelkę animacijos paslaptis. Vaikų sukurtas animacinis filmas bus pristatytas festivalio „Baltijos banga“ uždarymo metu.

Jau trečius metus Lietuvos kinematografininkų sąjungos ir Nidos kultūros ir informacijos centro „Agila“ rengiamas tarptautinis festivalis šiemet programoje siūlo 17 trijų Baltijos šalių naujausių vaidybinių ir dokumentinių filmų.

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Temos: 2 Kinas Nida
Parašykite atsiliepimą apie 15min