Dabar populiaru
Sužinokite daugiau
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Prie filmo „Amaya“ kūrimo pinigais teko prisidėti ir pačiam A.Mamontovui (nuotraukos, video)

Parodos pristatymo akimirka
Irmanto Gelūno / 15min nuotr. / A.Mamontovas ir M.Martinsonas.
Šaltinis: 15min
0
A A

Ketvirtadienio vakarą filmo „Amaya“ kūrėjai pristatė fotografijų parodą „Amaya. Honkongas po lietaus“. Parodos pristatyme kūrėjai atskleidė kelis iki tol nepaviešintus faktus apie šį rugsėjo 17 dieną kino teatruose pasirodysiantį filmą.

Prekybos centre „Panorama“ nepasirodė pats autorius, filmo operatorius Gintas Berzynis, tačiau jo kūrinius ir parodos idėją pristatė kiti filmo kūrėjai – režisierius Maris Martinsonas ir filme nusifilmavęs bei muziką kūręs dainininkas Andrius Mamontovas.

Filmo pavadinimas „Amaya“ reiškia „nakties lietų“, todėl ir nuotraukose užfiksuoti momentai po lietaus bei tai, ką Honkonge pastebi europiečio akis. Paroda „Amaya. Honkongas po lietaus“ yra vienas iš trijų filmo pristatymui suplanuotų renginių.

Parodos metu filmo autoriai neišvengė publikos klausimų ir, nors ir nenorėdami atskleisti filmo scenarijaus ar komercinių paslapčių, išdavė kelis faktus. 

Pagrindinė daina, skambanti filme „Amaya“ yra sukurta 2001 metais A.Mamontovo viešnagės Honkonge metu. Tąkart dainos žodžiai autoriui susidėliojo beplaukiant keltu ir beveik dešimtmetį laukė kol galės išvysti viešumą.

„Ji yra anglų kalba, ir, kaip žinia, Lietuvoje dainuoti angliškai yra komercinė savižudybė, taigi daina laukė savo momento“, – teigė A.Mamontovas. 2009 metų pavasarį dainininkas, gavęs pasiūlymą iš M.Martinsono filmuotis naujausiame jo filme, nedvejodamas sutiko. Tuo pačiu metu A.Mamontovas gavo progą filmui „Amaya“ sukurti muzikinį takelį.

Irmanto Gelūno/15min.lt nuotr./Parodos pristatymo akimirka
Parodos pristatymo akimirka

Kūrėjai išsisukinėjo nuo klausimų apie filmo biudžetą, tačiau A.Mamontovas išdavė, kad pagrindiniai filmo sunkumai kilo dėl lėšų stygiaus.

„Buvo toks momentas, kai teko ir pačiam investuoti į filmą, nes kitaip filmavimai būtų nesitęsę“, – prisipažino dainininkas. A.Mamontovo tvirtinimu, daugiau sunkumų filme nepasitaikė – buvo tik tam tikrų barjerų kūrybiniame procese, kuriuos teko peržengti ir kurie vėliau nebeatrodė kaip kokia nors kliūtis.

Apie Honkongą tiek M.Martinsonas, tiek ir A.Mamontovas atsiliepia šiltai. „Norisi ten sugrįžti ir sukurti dar vieną filmą“, – tikina režisierius. Pasak A.Mamontovo, vietiniai – draugiški ir malonūs žmonės, nepažįstamus pasitinkantys be išankstinės nuomonės.

„Jie labai mėgsta fotografuotis, mėgsta autografus imti. Maris visada liūdėdavo, kad jie tik su manimi norėdavo fotografuotis. Bet pats kaltas, kad nesifilmavai savo filme“, – juokais bičiulį erzino dainininkas.

„Amaya“ – ne pirmas filmas, kuriame M.Martinsonas ir A.Mamontovas dirba kartu. Dainininko teigimu, A.Martinsono filme „Nereikalingi žmonės“ jam buvo paprasčiau filmuotis. „Ten mano personažas beveik nekalbėjo, o mąsliai žiūrėjo į tolį“, – juokėsi legendinės grupės „Fojė“ lyderis, pridūręs, kad filme „Amaya“ jam netgi teko prabilti kinų kalba.

Filmo anonsas:

VIDEO: Filmo AMAYA kino anonsas

A. Mamontovo dainos „World Is Full Of Love“ iš filmo „Amaya“ vaizdo klipas:

VIDEO: A. Mamontovo dainos "World Is Full Of Love" iš filmo "Amaya" vaizdo klipas
Komentarai
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min