Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Projekto „Mokausi iš kino“ rengėjai žada 800 nemokamų kino seansų ir diskusijų, per 150 nemokamų kūrybinių dirbtuvių

Projektas truks dvejus mokslo metus
Kino centro „Skalvija“ nuotr. / Projektas truks dvejus mokslo metus
Šaltinis: 15min
0
A A

Neformalųjį ugdymą kino pamokomis žadantis praturtinti kino edukacijos projektas „Mokausi iš kino“ ketvirtadienį plačiai atvėrė duris visiems šalies moksleiviams bei pedagogams. Iki 2013-ųjų birželio jiems bus surengta daugiau kaip 800 nemokamų kino seansų ir diskusijų, per 150 nemokamų kūrybinių dirbtuvių.

Juose dalyvauti moksleivius bei pedagogus kviečia 6 kino edukacijos srityje dirbančios organizacijos: Vilniuje – „Skalvijos“ kino centras, kino teatras „Pasaka“, kino kompanija „Čiobreliai“, Kaune – Tarptautinio Kauno kino festivalio organizatoriai, Panevėžyje – kino centras „Garsas“, regionuose juos lankys „Kino busas“ (VšĮ „Kultūrinių projektų centras“).

„Ketiname  atkreipti moksleivių ir pedagogų dėmesį, kad egzistuoja alternatyva komerciniam kinui. Į mūsų programą atrinkti tik išliekamąją vertę turintys filmai, kuriuos žiūrėti ir analizuoti reikia tam tikrų kompetencijų“, – patirtimi dalinosi Vilma Levickaitė, „Skalvijos“ kino centro vadovė.

Projektas truks dvejus mokslo metus

Dvejus mokslo metus truksiantį „Mokausi iš kino“ projektą sudaro trys dalys – filmų programa su diskusijomis, kino dirbtuvės ir mokymai pedagogams. Pasak V.Levickaitės, kol kas daugiausia dėmesio susilaukė pedagogų mokymai. Nors į spalio pabaigoje vyksiančius mokymus dar nepaskelbta registracija ir tikslus tvarkaraštis, jau užsiregistravo apie 20 pedagogų.

Įgyvendinti „Mokausi iš kino“ projektą jo rengėjus paskatino pernai LR švietimo ir mokslo ministerijos inicijuotas švietimo ir kultūros organizacijų bendradarbiavimas neformalaus ugdymo srityje. Ministerijos atrinkti projektai buvo įtraukti į valstybės finansuojamų projektų sąrašą.

„Mokausi iš kino“ rengėjai įvairaus amžiaus moksleiviams siūlo pasižiūrėti 28 filmus, daugiausiai Europos kino kūrėjų. Jiems aptarti parengtos metodinės medžiagos, kurias pedagogai galės savarankiškai naudoti pamokose.

Pageidaujantys dalyvauti projekte pedagogai kviečiami pasirinkti artimiausią ir patogiausią kino teatrą Vilniuje, Kaune ar Panevėžyje bei užsisakyti nemokamą filmo peržiūrą su diskusija.

Lazdijų, Varėnos, Vilkaviškio, Jonavos, Kėdainių, Kupiškio, Pasvalio, Rokiškio, Neringos, Palangos, Akmenės, Jurbarko, Mažeikių, Plungės, Rietavo, Anykščių, Molėtų ir Utenos savivaldybių mokyklos nuo 2012 m. sausio galės užsisakyti kino peržiūrą savo mieste – juos aplankys „Kino busas“.

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min