Dabar populiaru
Sužinokite daugiau
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Šeštadienį – Europos kino apdovanojimai

Kinas
A. Ufartas / Kinas
Šaltinis: 15min
0
A A

Šeštadienį (gruodžio 4 d.) bus bene svarbiausia metų diena Europos kinui. Tą dieną paaiškės, kam atiteks svarbiausi Europos kino akademijos apdovanojimai – Efa statulėlės („Oskarų“ europinis analogas).

Šį prestižinį renginį, paprastai tiesiogiai transliuojamą į daugiau nei keturiasdešimt šalių, patikėta rengti Talinui – kitų metų Europos kultūros sostinei. Dėl beveik 1000 VIP svečių ir kino žvaigždžių pristatymo kovoja daug šalių ir miestų žiniasklaidos atstovų. Talinui daug papildomų pliusų suteikė aktyvi kino institucijų veikla bei aktyviai ir originaliai vystomas ir pristatomas 2011 metų Europos kultūros sostinės titulas.

Tuo pat metu vyks ir Europos kino Akademijos Generalinė asamblėja, kurios metu bus išrinkta ir naujoji taryba, kuriai šiuo metu vadovauja žymus vokiečių režisierius W. Wenders. Šiemet į vieną Rytų ir Pietų šalims skirtą vietą kandidatu pristatytas ir žinomas lietuvių režisierius Arūnas Matelis.

Tarp A. Matelio konkurentų yra daugybė žymių kūrėjų. Kas atstovaus taryboje Rytų ir Pietų Europai, paaiškės suskaičiavus visų akademijos narių balsus. Kai kurios šalys, kurių atstovai pretenduoja tapti tarybos nariais, akademijoje turi dvidešimt kartų daugiau narių nei Lietuva. Balsavimo teisę turinčių lietuvių yra tik penki.

Taip pat bus patvirtinta, kam kitais metais atiteks teisė rengti šias prestižines, ypatingo dėmesio susilaukiančias ceremonijas. Pagal nerašytas taisykles, kas antrus metus,ši teisė suteikiama miestui, kuriame reziduoja EFA, t.y Berlynui (2011) , o 2012 m. ji turėtų vykti Maltoje.

Nors šiemet į svarbiausius kino apdovanojimus nepretenduoja nei vienas lietuviškas kūrėjas ar filmas, EFA apdovanojimų istorijoje jau yra ir lietuviškas akcentas: A. Stonys laimėjo šį prestižinį apdovanojimą, o Š. Barto ir A. Matelio filmai buvo nominuoti.

Europos kino akademijos nariai lietuviai: dr. G.Arlickaitė, režisieriai – A.Stonys, A.Matelis, operatoriai – R.Leipus, R.Greičius.
 

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Temos: 1 Arūnas Matelis
Parašykite atsiliepimą apie 15min