Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Tas beprotiškas įtarumas

„Nekviesti svečiai“
Kadras iš kino filmo / „Nekviesti svečiai“
Šaltinis: Laikraštis „15 minučių“
0
Skaitysiu vėliau
A A

„Nekviesti svečiai“ („The Uninvited“) JAV, 2009 m., 90 min. Režisieriai Charlesas ir Thomas Guardai. Vaidina: E.Browning, E.Banks, D.Strathairnas. Įvertinimas 2/4

Kontekstas ir siužetas

Paauglė Ana (E.Browning) po tragiškos motinos mirties buvo atsidūrusi psichiatrijos ligoninėje. Dabar ji grįžo namo, pas tėvą rašytojas (D.Strathairnas) ir sesę Aleks (A.Kebbel). Tačiau ją ir toliau lanko košmariški sapnai. Motina su prie rankos pririštu varpeliu ir kraupokai atrodantys vaikučiai (tai miške, sukapoti maiše, tai virtuvėje iš po šaldytuvo) įkyriai tvirtina, kad ir jai gresia pavojus. Ana pradeda įtarti, kad dėl įvykusios tragedijos kalta jos motinos vietą užėmusi seselė Reičel (E.Banks), su kuria tėvas ketina susituokti. Sesės pradeda savo tyrimą, norėdamos daugiau sužinoti apie Reičel praeitį ir galimus motyvus. O šmėklos Anai vis neduoda ramybės, skatina jos įtarumą ir verčia skubėti.

Reziumė

Tai korėjietiško siaubo filmo „Istorija apie dvi seseris“ perdirbinys. Dar viena istorija iš tolimųjų rytų (kaip „Skambutis“, „Pagieža“ ar „Tamsus vanduo“), gan neblogai adaptuota britų režisierių. Tiesa, pirmasis realus lavonas pasirodo tik filmui įpusėjus, tad skerdynių galite nesitikėti. Dominuoja vaiduokliai ir įprastos tokioms istorijoms vizijos, palydimos atitinkamos muzikos bei garso efektų. Filmo autoriams tai, be abejo, labai patogu. Jie gali rodyti beveik bet ką, nes košmariški sapnai pateisina visus siužeto vingius. Ir mėginti mus suklaidinti. Režisieriams pavyksta, nes vaiduoklių yra daugiau, negu galima tikėtis. Visi tie režisūriniai triukai naudoti ne viename filme, bet teisingai sudėjus, veikia. Gerai parinkti ir aktoriai, kurių veido išraiškos kartais reiškia daugiau negu žodžiai ar veiksmai. „Nekviesti svečiai“ skirti šio žanro mėgėjams. Tokių filmų neblėstantis populiarumas liudija, kaip mes mėgstame būti gąsdinami.

Komentarai
Temos recenzija
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min