Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Tikrasis finansų elitas

„International“
Kadras iš filmo / „International“
Šaltinis: Laikraštis „15 minučių“
0
A A

„International“ („The International“) JAV, Vokietija ir Didžioji Britanija, 2009 m., 115 min. Režisierius Tomas Tykweris. Vaidina: C.Owenas, N.Watts, A.Muelleris-Stahlis. Įvertinimas: 3/4

Siužetas ir kontekstas

Šio kriminalinio trilerio autoriai pataikė tiesiai į dešimtuką. Filmas apie viską kontroliuojančius bankininkus, kurie siekdami savo tikslų, be gailesčio žudo žmones, pasirodė finansų krizės įkarštyje. Interpolo agentas Luisas (C.Owenas) su Manhatano apygardos prokuroro pavaduotoja Eleanora (N.Watts) nori žūtbūt demaskuoti vieną Liuksemburge veikiantį banką, kuris ketina pirkti balistinių raketų ir kitos ginkluotės. Kodėl jis užsiima tokia nelegalia veikla? Luisui nėra lengva, nes vienas po kito žūsta liudininkai. Tačiau detektyvui pagaliau pavyksta užčiuopti siūlo galą. Akistata su vienu banko vadovybės nariu Vilhelmu (A.Muelleris-Stahlis) gali lemtingai pakeisti įvykių eigą.

Reziumė

„International“ – tradicinio stiliaus ir kiek skylėto scenarijaus trileris. Jis intriguoja todėl, kad parodo tikrąjį globalios korupcijos veidą. Labai teisingos mintys – bankai gyvena iš palūkanų, todėl kuo daugiau jie turi skolininkų, tuo geriau. Aišku, jeigu skolininkai – žmonės ar valstybės gražina pinigus. Tačiau gan reguliariai nuo turto ir galios pojūčio apsvaigusius bankus, veikiančius su politikų palaiminimu, pražudo godumas. Džiaugtis dėl to neverta, nes už tai sumokame mes. Nuo seniausių laikų žmonės kuria sąmokslo teorijas apie masonus, kitas slaptas draugijas, kontroliuojančias pasaulį, politikus, visuomenę. Mėgina įminti jų kėslus. Viskas daug paprasčiau. Nėra jokio sąmokslo. Yra tik interesai ir didelio pelno vizija, kuri padeda susiformuoti visagaliam voratinkliui, sudarytam iš mafijozų, korumpuotų politikų, bankininkų. Pagrindinis visuomenę struktūrizuojantis faktorius yra pinigai – kas juos valdo, tas valdo viską. Todėl įveikti tokiais principais susiformavusio finansų elito neįmanoma. Nukirtus hidrai vieną galvą, tuoj pat išauga kita. Toks yra pirmasis filmo „International“ moralas. Antrasis įspėjimas – kai kurių taisyklių visgi reikia laikytis net visagaliams, nes italų mafijos „kileriai“ privers sumokėti už jų sulaužymą. Na, o apie mafijos anatomiją ir jos veikimo principu sužinosite kitame filme – „Gomora“, kuris bus rodomas „Kino pavasaryje“.

Komentarai
Temos recenzija, Elitas
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Sužinokite daugiau
Parašykite atsiliepimą apie 15min