Dabar populiaru
Publikuota: 2009 gegužės 11d. 08:11

*Yra papildomų sąlygų

„Koralaina ir slaptas pasaulis“
Filmo kadras / „Koralaina ir slaptas pasaulis“

„Koralaina ir slaptas pasaulis“ („Coraline“) JAV, 2009 m., 100 min. Režisierius Henry Selickas. Įgarsino: D.Fanning, T.Hatcher, J.Hodgmanas. Įvertinimas 3/4

Siužetas ir kontekstas

Koralaina Džouns (D.Fanning) su tėveliais atsikrausto į naują butą keistame name. Jo palėpėje gyvena rusų kilmės cirko artistas Bobinskis, treniruojantis peles. Rūsyje – buvusių muzikinio erotinio (?) teatro storulių aktorių duetas su keliais gyvais ciuciukais ir daugybe jų iškamšų. Koralainos tėvus sunku būtų pavadinti mielais ir rūpestingais. Jiems nelabai rūpi dukros auklėjimas ir jos vidinio dvasinio pasaulio ugdymas. Todėl nenuostabu, kad betyrinėdama naujuosius namus, Koralaina pro mažas dureles, tarsi Alisa pro triušio olą, patenka į alternatyvų pasaulį. Ten viskas atrodo daug smagiau ir labiau spalvota. Ir mamytė labai rūpestinga. Tik vietoj akių ji turi sagas. Ši mamos versija siūlo mergaitei puikų gyvenimą nuostabioje imigracijoje, jeigu ir ji savo akis iškeis į sagas. Ar Koralaina pasielgs kaip liūdnai pagarsėjęs Daktaras Faustas, mainais už sielą Mefistofeliui gavęs prabangų gyvenimą?

Reziumė

Populiarus ir talentingas britų rašytojas vizionierius N.Gaimanas sugalvojo šią keistoką istoriją, o į ekraną ją perkėlė puikaus lėlinio filmo „Košmaras prieš Kalėdas“ autorius H.Selickas. Beje, jo stilius labai panašus į režisieriaus Timo Burtono („Mirusi nuotaka“). Tai gotikinio siaubo romano stiliaus pavyzdys. Arba animacinė „Matricos“ versija. Tik čia virtualios tikrovės kūrėja yra ragana, o ne superkompiuteris. Bet mergaitė yra tokia pat narsi ir išradinga kaip Neo. Šis nuotykis jai padeda subręsti ir suprasti, kad gundančiai reklamuojamus produktus ar paslaugas visada lydi papildomos sąlygos. Nepaisant neišvengiamai laimingos pabaigos, būdingos tokioms pasakoms, „Koralaina ir slaptas pasaulis“ vaikams gali pasirodyti pernelyg šiurpus. Tiesą sakant, net ir suaugusiems ne kartą per nugarą nueis pagaugai, o tai liudija, kaip sumaniai režisierius ir kompozitorius sukūrė bręstančios nelaimės atmosferą. Kino gurmanai tikrai nenusivils.

Temos: 1 recenzija
Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Naujienos

Žiemos olimpinės žaidynės

Parašykite atsiliepimą apie 15min