Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

„Sofijos pasaulio“ kūrėjas – laidoje „Gimnazistai“

Knyga „Sofijos pasaulis“ ir jos autorių Josteinas Gaarderis.
Leidėjų nuotr. / Norvegų rašytojas J.Gaarderis TV eteryje kalbėsis su moksleiviais iš Kaišiadorių.
Šaltinis: 15min
0
A A

Pasaulinio bestselerio – romano apie filosofijos istoriją „Sofijos pasaulis“ kūrėjas – norvegų rašytojas Josteinas Gaarderis, su kuriuo Vilniaus knygų mugės lankytojai susitiks ir Knygų mugėje, TV laidoje „Gimnazistai“ diskutuos su paaugliais.

Žymusis Norvegas, mugėje viešintis leidyklos „Tyto alba“ kvietimu, Vilniaus knygų mugėje dalyvaus renginyje „Sofijos pasaulis“: nepavargstanti knyga“. Jis vyks šeštadienį, vasario 20 dieną, 13 val. „Litexpo“ salėje 5.1 Be to, šis visame pasaulyje pripažintas kūrėjas sutiko su vaidybinės diskusijų laidos vaikams ir paaugliams „Gimnazistai“ (BTV) autorės, vedėjos ir prodiuserės Elenos Martinonienės kvietimu TV eteryje padiskutuoti apie knygas: ką žmogui duoda skaitymas? Ar knygos tebėra vertingos ir reikalingos? Ką praranda vaikai, neskaitantys knygų?

Šį kartą laidos „Gimnazistai“, kurioje jaunimui suteikiama erdvė ir laikas diskutuoti jiems aktualiomis temomis, svečiai – Kaišiadorių Algirdo Brazausko gimnazijos moksleiviai.

Penktadienį, vasario 19 dieną, nufilmuota laida bus parodyta Tarptautinės vaikų knygos dienos proga, kuri švenčiama kartu su pasakų kūrėjo Hanso Christiano Anderseno (1805–1875) gimtadieniu – balandžio 2-ąją.

Kai romanas „Sofijos pasaulis“ 1991 metais buvo išleistas Norvegijoje, internetas, dabartinis knygų konkurentas, pasaulyje dar neturėjo tokios įtakos kaip dabar. Pasak laidos kūrėjos ir vedėjos E.Martinonienės, šiuo metu neskaitymo problema labai aktuali, per daug laiko prie interneto praleidžiantys jaunuoliai konfliktuoja su tėvais ir mokytojais, todėl kilo sumanymas į laidą pasikviesti garsųjį knygų mugės svečią, iš pedagogų šeimos kilusį norvegų rašytoją Josteiną Gaarderį, parašiusį nemažai knygų vaikams. Laidoje dalyvaus ir „Sofijos pasaulio“ vertėja Eglė Išganaitytė, 2008 metais apdovanota Metų vertėjo krėslu.

Komentarai
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min