Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

15min.lt konkursas: laimėkite knygą vaikams „Puokių istorijos“

Knygos viršelis
Leidyklos „Nieko rimto“ nuotr. / Knygos viršelis
Šaltinis: 15min
0
Skaitysiu vėliau
A A

15min.lt ir leidykla „Nieko rimto“ skelbia konkursą: laimėkite Edgaro Valterio knygą „Puokių istorijos“.

Jei kada keliautumėte pro Vorumą, esančią Estijos pietinėje dalyje, būtinai užsukite į jos miškingus raistus. Pastatykite savo transporto priemonę prie kelio, o patys tylutėliai slinkite pelkynų link. Patiems atkakliausiems čia pavyksta sutikti puokius. Štai estų iliustratoriui ir rašytojui Edgarui Valteriui pasisekė juos ne tik sutikti, bet ir susidraugauti. 1994 m. jis aprašė ir nupiešė puokius bei visus jų patyrimus knygoje „Pokuraamat“, lietuvių skaitytojams pažįstamoje kaip „Puokiai“ (vertė Viltarė Urbaitė, leidykla „Nieko rimto“, 2008 m.).

Joje pasakojama apie nepaprastus laukų ir miškų gyventojus, labai panašius į žmogiukus ir apsigaubusius žemę siekiančiais sausų žolių apsiaustais. Pats Edgaras pasakojo, kad pirmąkart pamatė puokius būtent Voruma apskrityje, kur gausu ežeriukų, miškingų pelkių ir raistų.  Linksmuolius puokius pamilo visi, kai kurie vėliau prisipažino, kad tai buvo iš viso pirmoji jų skaityta knyga, padėjusi atrasti gamtą, paskatinusi ieškoti ramybės ir įkvėpimo jos prieglobstyje. 

Jūs galite laimėti šią knygą, atsakę į klausimą: į ką panašūs puokiai?

Atsakymus rašykite „15min knygų lentynos“ puslapyje socialiniame tinkle „Facebook“ arba adresu knygos@15min.lt

Atsakymas: Puokiai panašūs į žolių/šieno kuokštelius. Knyga atitenka Rimai Ruikienei. Susisiekite su mumis adresu knygos@15min.lt dėl prizo atsiėmimo.

Komentarai
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min