Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

15min.lt konkursas „Poezijos pavasariui“: laimėkite Vytauto Stankaus knygą „Iš veidrodžio, už“

Knygos viršelis
Rašytojų sąjungos leidyklos nuotr. / Knygos viršelis
Šaltinis: 15min
0
A A

Gegužės 18 d. – birželio 1 d. Lietuvoje ir įvairiose užsienio šalyse vyksta tarptautinis poezijos festivalis „Poezijos pavasaris“. Šia proga 15min.lt ir Lietuvos rašytojų sąjungos leidykla skelbia konkursą – laimėkite Vytauto Stankaus knygą „Iš veidrodžio, už“.

Tai antroji jauno poeto Vytauto Stankaus knyga. Eilėraščiai balansuoja ant dramatiškos ribos: tarp gražu ir teisinga, tarp žmogaus vienatvės ir atsargių pastangų ją įveikti. Neatsisakoma kiek vyresnių poetų atradimų ir kartu kuriamos savitos įdomios kompozicijos (antras skyrius, knygą vienijančio ciklo vaidmuo). Knygos redaktorius – Donaldas Kajokas.

„Kūrinių komponavimui gali pasitarnauti skaičiukai. Pirma eilutė, dešimtas dvieilis, septyniolikta pauzė... Taip poetinis kalbėjimas įsigyja netikėtų jungčių ir aidėjimų. Skaitydami, ypač antrą skyrių, matysite. Per visą knygą teka veidrodinis ciklas. Atspindžių, tikrų ir kreivų vaizdų karalystės. Jausmus galima tiesiogiai reikšti, bet galima šią užduotį patikėti pokalbio trupiniui, detalei, prisiminimo ar sapno vaizdiniui. Čia ir eina Vytautas Stankus. Jis žino, ką nori pasakyti, ir kartu tikrinasi sakymo tikrumą, nes jo siekia visais būdais. Keista – abejonė stiprina pasitikėjimą. Švaru – taip nusakyčiau jauno poeto supratimų ir poetinės kalbos vertes. Šioje knygoje susitinkame su naujomis mūsų poezijos prošvaistėmis“, – taip apie šią knygą sakė Valentinas Sventickas. 

Jūs galite laimėti šią knygą, atsakę į klausimą: kaip vadinosi pirmoji Vytauto Stankaus poezijos knyga?

Atsakymus galite rašyti adresu knygos@15min.lt arba „15min knygų lentynos" paskyroje socialiniame tinkle „Facebook“

Teisingas atsakymas – "Vaikščiojimas kita ledo puse". Knyga atitenka Vaclovui Liubinui, knygą išsiųsime paštu. 

Komentarai
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Sužinokite daugiau
Parašykite atsiliepimą apie 15min