Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Anne Rice romane „Lestatas“ – vampyras neslepiantis ilčių

Knygos viršelis
Leidyklos "Obuolys" nuotr. / Knygos viršelis
Šaltinis: 15min
0
Skaitysiu vėliau
A A

Šaltame žemės glėbyje penkiasdešimt metų pragulėjusį vampyrą Lestatą pažadina elektroniniai MTV kartos garsai ir vaizdai. Pakerėtas netoliese repetuojančios jaunos grupės „Satan`s Night Out“ jis pasišauna pelnyti pasaulinę šlovę ir nutraukti šimtametę vampyrų tylą.

Lestatas nedvejodamas ir su pasimėgavimu laužo pagrindines vampyrų taisykles: neišsiduok, kas esi, ir nepasakok apie kitus vampyrus. Dar daugiau – jis imasi vadovauti grupei ir išleidžia autobiografiją, kurioje pasakoja apie jauniausio markizo de Lionkūro sūnaus iš Overnė susitikimą su vampyru Magnusu, apie kelis klajonių ir išbandymų amžius, praleistus ieškant paaiškinimo siaubingam savo likimui, nemirtingo gyvenimo prasmės ir sielos draugų.

1985 m. išleista knyga „Lestatas" yra ne tik vienas iš įsimintiniausių romanų apie vampyrus, bet ir meno kūrinys, turintis išliekamąją vertę. Šios knygos gylis ir mastas svaigina kaip ir hipnozuojanti kalba. Pirmoje Vampyrų kronikų serijos dalyje „Interviu su vampyru" vienpusiškai pristatytas Lestatas yra vienas iš sudėtingiausių ir populiariausių A. Rice literatūrinių alter ego, jo faustiški siekiai priartina romaną prie dvasinės literatūros, o jo istorija – tai vampyrų istorija nuo ankstyviausių laikų iki 1984 metų.

Ne Drakula, o Lestatas šiandien yra vampyro etalonas, įkvepiantis nakties gyventojų gerbėjus, kurstąs tęsti vampyrų literatūros tradiciją. Pagal šį romaną Eltonas Johnas sukūrė miuziklą Brodvėjui. Kino kompanija Universal derasi su aktoriumi Robertu Downey jaunesniuoju dėl Lestato vaidmens to paties pavadinimo kino juostoje.

Apie autorę

Anne Rice (g. 1941 m.) yra rašytoja iš profesijos ir pašaukimo, daugiau kaip trisdešimties romanų, kurių dauguma tapo bestseleriais, autorė. Bendras knygų tiražas viršija 100 mln. egzempliorių. Vampyrų kronikos serijos romanai, kuriuose A. Rice supažindino pasaulį su Lestatu, pradėjo neslopstančią susidomėjimo kraujasiurbiais padarais bangą, pagrindė naują filosofiją, kur saulės bijančios būtybės nėra blogis savaime, o atstumtieji, ieškantys savo vietos pasaulyje. „Mano romanuose apie vampyrus... yra stiprus moralinis kompasas, - teigia rašytoja. – Niekada neaukštinu blogio, priešingai, pagrindinė tema – nuolatinė kova prieš jį.“

Komentarai
Temos Literatūra
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Sužinokite daugiau
Parašykite atsiliepimą apie 15min