Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Franzo Kafkos dienoraščiai – jau ir lietuviškai

Lietuviškai išleisti Franzo Kafkos dienoraščiai.
Rašytojų sąjungos leidyklos nuotr. / Lietuviškai išleisti Franzo Kafkos dienoraščiai.
Šaltinis: 15min
0
A A

Mėgstantiems skaityti – gera naujiena. Mėgstantiems Franzą Kafką – dar geresnė. Lietuvos rašytojų sąjungos leidykla ką tik išleido skaitytojų ilgai lauktus šio autoriaus dienoraščius, rašytus 1910-1923 metais. Iš vokiečių kalbos Teodoro Četrausko išversta knyga taip ir vadinasi – „Dienoraščiai 1910-1923“.

Turbūt didžiausią intrigą knyga kels tiems, kurie F.Kafką pažino per jo kūrybą: dienoraščiai jį parodo ne tik kaip kūrėją, rašytoją, bet taip pat leidžia į jį pažvelgti kaip į paprastą žmogų, mėgusį fantazuoti, lankytis teatre, aprašinėti ir apmąstyti savo sapnus, susidūrimus su įvairiais žmonėmis ir situacijomis. 

F.Kafka (1883-1924) – vienas įtakingiausių XX amžiaus rašytojų, romanų „Procesas“, „Pilis“, „Amerika“ bei daugelio pasakojimų autorius. Vienas žinomiausių jo kūrinių – novelė „Metamorfozė“.

Autorius, kaip ir daugelį kitų nebaigtų kūrinių, savo dienoraščius norėjo sunaikinti, testamentu buvo pavedęs tai padaryti artimam draugui. Visgi taip nenutiko ir dienoraščiai jau išversti į daugybę pasaulio kalbų.

Rašytojo dienoraščiai – garbingi, atviri užrašai, parodantys rašytoją ir žmogų, griaunantys vienišiaus mitą. Juose atsiskleidžia F.Kafkos kasdienio gyvenimo detalės, santykiai su tėvu, motina, moterimis, draugais, kultūrinis kontekstas.

Juose išryškėja autoriaus polinkis į savianalizę, jo kūrybiniai sumanymai bei nuolatinis nepasitenkinimas savo kūrybiniu aktyvumu bei kokybe.

Lietuviškai šių dienoraščių ištraukų jau anksčiau buvo publikuota spaudoje, o visi dienoraščiai knygoje skelbiami pirmą kartą. Kol kas knygą galima įsigyti tik leidykloje, tačiau jau netrukus ji pasieks ir knygynų lentynas.

Komentarai
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min