Dabar populiaru
Publikuota: 2013 spalio 29d. 20:56

Garsios knygos, kurios galėjo ir nepasirodyti

J.K.Rowling
AFP/„Scanpix“ nuotr. / J.K.Rowling

Kai kurios knygos, kurios dabar pripažįstamos klasika ar puikuojasi perkamiausiųjų sąrašų viršūnėse, galėjo skaitytojų ir nepasiekti – jų autoriai neturėjo pinigų, leidyklos atmesdavo knygas, o rašytojai nuleisdavo rankas, skelbia huffingtonpost.com.

Literatūros naujienas, recenzijas, knygų konkursus rasite „15min knygų lentynos“ paskyroje socialiniame tinkle „Facebook“. Prisijunkite ir jūs!  

J.K.Rowling „Haris Poteris ir išminties akmuo“

Daugeliui J.K.Rowling kūrybos gerbėjų žinoma jos sunkaus kelio į knygų pasaulį istorija: tuo metu, kai rašė pirmąją knygą apie Harį Poterį, ji vos sudūrė galą su galu. Papildomas rankraščio kopijas ji perrašinėjo ranka, nes neturėjo pinigų jį kopijuoti. Be to, šią knygą nemažai leidėjų atmetė, sakydami, kad ji per ilga, kad patiktų vaikams. 

George'as Orwellas
George'as Orwellas

George'as Orwellas „Gyvulių ūkis“

Nors tuo metu, kai parašė dabar garsų „Gyvulių ūkį“, G.Orwellas jau buvo pripažintas rašytojas, leidėjai atsargiai vertino šį kūrinį. Netgi T.S.Eliotas, tuo metu vadovavęs leidyklai „Faber and Faber“, nenorėjo publikuoti šio kūrinio – manė, kad jis pernelyg kritiškas Sovietų Sąjungos atžvilgiu. 

JAV šio kūrinio leidyklos taip pat ilgai nenorėjo publikuoti, tačiau ne dėl politinių priežasčių – tuo metu atrodė, kad knyga apie gyvulius sunkiai suras savo skaitytojus, net jei tai buvo alegorinis pasakojimas.

Harper Lee „Nežudykit strazdo giesmininko“

Harper Lee knyga pavertė ją svarbia pasaulio literatūros istorijos dalimi. Tačiau galėjo viso to ir nebūti, mat įpusėjusi knygą ji nusprendė, kad nebeturi jėgų tęsti darbo. Pasakojama, kad rankraščio lapus įsiaudrinusi rašytoja mėtė ant sniego. Jos literatūrinis agentas, rekomenduotas Trumano Capote, galų gale įkalbino ją pabaigti šią knygą. 

Robertas Pirsingas „Dzenas ir motociklo priežiūros menas“

Nemažai rašytojų susidūrė su leidėjų abejingumų jų kūrybai. Tačiau Robertas Pirsingas, tuo metu dirbęs retorikos dėstytoju, šioje srityje yra vienas rekordininkų. Jo knyga leidėjų buvo atmesta net 121 kartą, kol galiausiai buvo išleista ir pavertė jį pasauline literatūros žvaigžde. 

Stephenas Kingas „Keri“

„Kerė“ nebuvo pirmoji Stepheno Kingo parašyta knyga (jis prieš tai buvo parašęs dar tris), tačiau tai buvo pirmasis išleistas jo kūrinys. Tuo metu, kai parašė šį kūrinį, jis labai sunkiai vertėsi ir jam dėl neapmokėtų sąskaitų netgi teko atsisakyti telefono. „Kerės“ pagrindu tapo apsakymas, kurį pradėjęs rašyti Stephenas Kings išmetė į šiukšlių dėžę. Jo žmona ištraukė šiuos lapus iš šiukšliadėžės ir įtikino jį parašyti romaną. Pats Stephenas Kingas sakė: „Kas norėtų skaityti knygą apie vargšę mergaitę, turinčią menstruacinių problemų? Negalėjau patikėti, kad rašau šią knygą“. 

Temos: 2 Knygos Literatūra

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Praktiški patarimai

Gerumu dalintis gera
Ekspertai pataria

Video

01:04
01:19
01:59

Dabar tu gali

Maistas

Parašykite atsiliepimą apie 15min