Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Ieva Babilaitė išleido naują paveikslėlių knygą

Iliustracija
Ievos Babilaitės iliustr. / Iliustracija
Šaltinis: Lrt.lt
0
A A

Dailininkė-iliustruotoja Ieva Babilaitė senus metus palydi su nauja paveikslėlių knyga „Skrisiu“. Paveikslėlių knygos – nedažnos Lietuvoje, nors kitose šalyse jos populiarios. Pasak dailininkės, sukurti paveikslėlių knygą – nemažas iššūkis ne tik jai, bet ir spaustuvininkams.

I.Babilaitės veiklos diapazonas labai įvairus – ji kuria estampus, meno objektus, savo darbuose naudoja rankų darbo popierių. Jau daugiau nei dešimtmetį ji iliustruoja knygas pagal kitų autorių ir savo pačios tekstus. Jos knygos „Vaizdai iš gyvenimo bobulytės ir kt.“ ir „Ulė ir peliukas“ knygos meno konkurse įvertintos premijomis bei diplomu kaip gražiausios metų knygos. Jos teigimu, paveikslėlių knygų Lietuvoje trūksta.

„Galėčiau pacituoti vieno poeto laišką kitam: „Kaip būtų malonu parašyti be žodžių savo mintis.“ Tai iš dalies –  mano siekiamybė, gal mano ribos. Lietuvoje tikrai trūksta paveikslėlių knygų. Kai tenka pasidairyti kiek tolėliau, matyti jų gausa – manau, kad leidėjai suvokia, kokios knygos kokiam amžiui skirtos. Dažnai žmonės stebisi, kad jūsų mažieji pradėjo anksti skaityti. [Taip yra todėl], kad visos knygutės yra su daugybe teksto“, – sako kūrėja.

Galėčiau pacituoti vieno poeto laišką kitam: „Kaip būtų malonu parašyti be žodžių savo mintis.“

Pasak I. Babilaitės, kurti paveikslėlių knygą yra iššūkis ne tik dailininkui, bet ir spaustuvininkams.

„Peiliuku tiražo neišpjausiu. Tada nešiau žmonėms, kurie pjausto lazeriu, jie išpūtė akis – nepadarys. Bandai minimalizuoti, ieškoti sprendimo, kad jokiais būdais nenukentėtų mintis. Tai – smagus procesas“, – pasakoja dailininkė.

Knygą I. Babilaitė sako kūrusi tiek suaugusiems, tiek vaikams, jį įvardija leidinį kaip bandymą ieškoti, kaip gyventi.

Šv. Jono gatvės galerijos rūsiuose iki sausio 1-osios veikia popieriaus liedinimo simpoziumo paroda „3D ir kitaip“. Tarp kitų ten galima apžiūrėti ir I. Babilaitės darbus.

Lrt.lt
Komentarai
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Sužinokite daugiau
Parašykite atsiliepimą apie 15min