Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Išleista Nobelio premijos laureato J.M.G.Le Clézio knyga „Auksinė žuvelė“

Knygos viršelis
Rašytojų sąjungos leidyklos nuotr. / Knygos viršelis
Šaltinis: 15min
0
A A

Lietuvos rašytojų sąjungos leidyklos užsienio autorių lentyną papildė garsaus šiuolaikinio prancūzų rašytojo, Nobelio premijos laureato J. M. G. Le Clézio (g. 1940) romanas „Auksinė žuvelė“, kurį iš prancūzų kalbos vertė Jonė Ramunytė.

„Auksinė žuvelė“ – jautri ir sukrečianti arabų mergaitės gyvenimo istorija. Jo pagrindinė veikėja Laila daug kuo primena Lalą iš romano „Dykuma“. Dar būdama visai maža Laila pagrobiama ir išvežama parduoti į svetimą šalį. Savo gimtojo krašto neprisimenanti našlaitė, augdama su svetimais žmonėmis, mokosi būti kantri, per gyvenimą iriasi įveikdama didžiausius sunkumus. Skurdas, vargas, nepriteklius, netinkamas elgesys su moterimis Afrikoje augusią Lailą užgrūdina. Išmokstanti kovoti už save mergina ieško tikrumo, ramybės oazės ir ...savęs.  Muzika jai – svarbiausia. Likimas iš Afrikos ją nuveda į Prancūziją, vėliau į Ameriką, visur jos laukia nauji sunkumai, beieškant tikrojo pašaukimo. Laila patiria moralinę dilemą, kai jai pasiūloma tarpininkauti parduodant kūdikį. 

Kaip pažymi prancūzų kritika, Laila – viena sėkmingiausių ir narsiausių Le Clézio herojų, nepaprasto užsispyrimo ir gyvenimo geismo dėka ji daug pasiekia. Romanas - tarsi alegorija ar pasaka suaugusiems. Lietuvių kalba taip pat išleisti rašytojo romanai „Dykuma“(1993, 2008) ir „Aukso ieškotojas“ (1995).

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min