Dabar populiaru
Sužinokite daugiau
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Jurgio Kunčino kūryba nuo šiol pasiekiama kiekvienam

Rašytojas Jurgis Kunčinas Alytuje, 1993. Iš ciklo „Įkvėpimo žemė“ (1983–1993).
Romualdo Rakausko nuotr. / Rašytojas Jurgis Kunčinas Alytuje, 1993. Iš ciklo „Įkvėpimo žemė“ (1983–1993).
Šaltinis: Lrt.lt
0
A A

Rašytojo ir vertėjo Jurgio Kunčino kūryba, rankraščiai ir faksimilės, straipsniai apie jį ir recenzijos – susisteminta visa informacija nuo šiol jam skirtoje virtualioje bibliotekoje.

Dešimt metų Alytaus J. Kunčino viešosios bibliotekos darbuotojai rinko informaciją apie kraštietį. Sudarinėjo bibliografinius sąrašus, išleido dvi kompaktines plokšteles ir visą informaciją sudėjo į virtualią biblioteką.

Joje – daugiau nei 300 publikacijų kopijų apie rašytoją, beveik tūkstantis Kunčino poetinių ir prozos tekstų nuo 1964-ųjų, recenzijos.

„Mes su J. Kunčinu mielai, šiltai bendravom, daug dalykų kuriuos jis atvažiuodavo skaityti į mūsų biblioteką, jis daug rankraščių mums pats palikdavo, daug rankraščių mums padovanojo jo našlė Rasa Kunčinienė, mes už tai labai dėkingi, daug po jo mirties 2002 metų atnešė draugai“, – sakė Alytaus J. Kunčino bibliotekos direktorė Giedrė Bulgakovienė.

Joje – daugiau nei 300 publikacijų kopijų apie rašytoją, beveik tūkstantis Kunčino poetinių ir prozos tekstų nuo 1964-ųjų, recenzijos

„Tai vienas iš ryškiausių, iškiliausių rašytojų, to paskutiniojo XX amžiaus dešimtmečio, nepriklausomybės pradžios, tos kultūrinės pervartos rašytojas, gyviausiai atspindėjo tą laiką ir tą darė su didele meistryste ir su didele įžvalga“, – kalbėjo Lietuvos rašytojų sąjungos pirmininkas Antanas A. Jonynas.

Susipažinti su Jurgio Kunčino gyvenimu padės ir šiandien atidengta iš rašytojo namų Vilniuje perkelta į Alytaus miesto biblioteką viena siena – su autoriaus sudėliotu koliažu.

„Tai buvo labai smagus jo kambario atributas. Tai visų pirmiausia yra emocinis santykis, o kita dalykas toks atraktyvus paties menininko padarytas savo gyvenimo fragmentiškas išdėliojimas, tų dalykų kuris jiems svarbus, jie atspindi J. Kunčiną“, – sakė G. Bulgakovienė.

J. Kunčino virtualios bibliotekos atidarymu Alytuje prasidėjo ir tradiciniai respublikiniai trumposios prozos skaitymai – „Imbiero vakarai“.

Lrt.lt
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Temos: 1 Jurgis Kunčinas
Parašykite atsiliepimą apie 15min