Dabar populiaru
Publikuota: 2012 vasario 24d. 13:44

Kaune lankėsi Alžyro kilmės prancūzų rašytojas Yasmina Khadra

Rašytojas Yasmina Khadra
Eriko Ovčarenko / 15min nuotr. / Rašytojas Yasmina Khadra

Penktadienį Vytauto Didžiojo universitete lankėsi žinomas Alžyro kilmės prancūzų rašytojas Yasmina Khadra (Mohammed Moulessehoul), su kauniečiais aptaręs savo kūrybą, kurioje dominuoja pasakojimai apie dabar itin aktualius Irako ir Afganistano regionus. Jis kalbėjo apie paminamas moterų teises, kurios visada buvo aktyvios šių šalių reikšmingų įvykių dalyvės.

Renginį vedė politologas, islamo tyrinėtojas profesorius Egdūnas Račius. Didelis dėmesys buvo skirtas į lietuvių kalbą išverstoms Y.Khadra knygoms.

15min.lt jau rašė, kad Y.Khadra – tai aukšto rango Alžyro kariškis Mohamedas Muleseulas, armijoje ištarnavęs 36 metus. Apie tai sužinojome tik 2001-aisiais, kai buvo išleista rašytojo autobiografinė knyga „Rašytojas“, nors jo pirmasis romanas pasirodė dar 1984 m.

Šiandien jo knygos išverstos ir išleistos 41-oje pasaulio šalyje, pelniusios daugybę premijų ir apdovanojimų, puikiai vertinamos ir skaitytojų, ir literatūros kritikų. 2003 m.  Nobelio literatūros premijos laureatas J.M.Coetzee Y.Khadrą pavadino vienu iš didžiausių šių dienų rašytojų.

Temos: 1 Kas vyksta Kaune

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Kviečiame anties

Video

49:40
01:06
01:03

Esports namai

Parašykite atsiliepimą apie 15min