Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Knyga paaugliams „Nukabinčiau mėnulį“ – nemėgstantiems saldžių istorijų

Knygos viršelis
Leidyklos „Tyto alba“ nuotr. / Knygos viršelis
Šaltinis: 15min
0
A A

Gregory Hughes. Nukabinčiau mėnulį. Iš anglų kalbos vertė Laura Ivoškienė. – Vilnius: Tyto alba, 2014. – 343 p. Viršelio dailininkė Asta Puikienė.

– Koks skirtumas, aš išprotėjusi ar ne, – pasakė ji. – Svarbiausia, kad esu laiminga. Verčiau būsiu laiminga ir trenkta negu trenkta ir nelaiminga. 

Gregory Hughes – Liverpulyje gimęs padūkėlis, paauglystėje išmestas iš jėzuitų mokyklos, jaunystę praleido keliaudamas po pasaulį ir dirbdamas įvairiausius darbus: indų plovėjo, mėsainių pardavėjo, nardytojo. Dabar jis gyvena Los Andžele (JAV)  ir rašo knygas. Pirmąją knygą „Nukabinčiau mėnulį“ autorius parašė, prisimindamas pašėlusius metus, praleistus Kanadoje ir Niujorke, – ir ji iš karto patiko visiems, kas nemėgsta saldžių paaugliškų istorijų. Ji buvo išrinkta geriausia 2010 m. paauglių knyga Jungtinėje Karalystėje. 

 * Jei tau 10–14 metų ir tu žinai, kad gyvenimas ne visuomet atrodo kaip pliušinių meškiukų pilna lova,
* jei kartais nori į viską spjauti ir iškeliauti ten, kur niekas tavęs nerastų,
* jei turi humoro jausmą, nesusigūži, kai tave įžeidžia, ir trokšti tikrų nuotykių,
susipažink su Žiurke.

Tai mėgstanti šokius ir futbolą, įžūli ir nieko nebijanti dešimtmetė iš Vinipego – miestelio nesibaigiančiose Kanados lygumose. Vienintelis dalykas – kartais jaučia, kas nutiks. Ir dar – kartais ją ištinka priepuoliai.

Susipažink ir su jos vyresniuoju broliu Bobu – tai Žiurkės gynėjas ir saugotojas.

Mirus tėčiui, Žiurkė ryžtasi keliauti į Niujorką pas dėdę. Bobui belieka sekti iš paskos ir tikėtis, kad Niujorke jų laukia naujas, geresnis gyvenimas. Tačiau nusigavus ten, jų laukia tik didmiesčio džiunglės, kuriose knibžda reperiai, bastūnai ir valkatos. Ir kaip rasti dėdę, jeigu apie jį nežinai beveik nieko, išskyrus tai, kad jis – vienas didžiausių narkotikų prekeivių visame mieste? 

„Nukabinčiau mėnulį“ – istorija, kurią skaitant norisi juoktis net tada, kai reikėtų verkti. 

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Temos: 2 Literatūra Knyga
Parašykite atsiliepimą apie 15min