Dabar populiaru
Publikuota: 2014 rugsėjo 18d. 17:12

Markuso Orthso romanas „Magiška kepurė“ – tai svaiginanti kelionė į niekur

Knygos viršelis
Leidyklos nuotr. / Knygos viršelis

Markusas Orthsas – šiuolaikinis vokiečių rašytojas, lietuvių skaitytojams žinomas romanais „Mokytojų kambarys“, „Katalina“ (pripažintas geriausiu 2006 metų vokiečių autorių istoriniu romanu) ir „Kambarinė“.

Pagal pastarąjį pastatytas to paties pavadinimo kino filmas. Rašytojas studijavo filosofiją, prancūzų ir anglų literatūrą, mokytojavo, parašė daugiau kaip dešimtį romanų. Jo kūrybai įtaką darė Karlo Jasperso ir Martino Heideggerio filosofija, E. A. Poe, J.P. Sartre‘o ir A. Camus kūriniai. Šio autoriaus romanai įvertinti įvairiomis literatūros premijomis. 

Lietuvos rašytojų sąjungos leidykla pristato naują šio rašytojo romaną „Magiška kepurė“, kurį iš vokiečių kalbos vertė Regina Ivanauskienė.

Rašytojas atskleidžia anonimišką šiuolaikinio žmogaus egzistavimą, galios ir gyvenimo prasmės problemas. Kas yra žmogus, kai jo nemato kiti, kai jis pats nemato ir negirdi kitų? M. Orthsas suteikia romanui įspūdingą literatūrinį – muzikinį motyvą. Tai svaiginanti, laukinė kelionė į... niekur.  Į tai, ko mes negalime (ar nenorime) matyti.

Bėgdamas nuo gyvenimo problemų, muzikantas Simonas suvokia, kad jis – vidutinybė, kad netaps kompozitoriumi. Jam apsuka galvą magiška kepurė, leidžianti daryti viską, ką nori. Žaisdamas su savastimi, ją vis labiau prarasdamas, Simonas degraduoja, nori kontroliuoti kitus, tampa monstru. „Magiška kepurė“ – psichologinis trileris su nuotykiniais, fantastiniais, metafiziniais elementais, artimas F. Kafkos „Metamorfozėms“. 

Temos: 2 Knyga Literatūra
Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Naujienos

Parašykite atsiliepimą apie 15min