TIESAI REIKIA TAVO PALAIKYMO PRISIDĖK
Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Mažosios Lietuvos istorijos muziejuje atsivers Kristijono Donelaičio pasaulis

Klipėdoje bus pristatoas naujas, Kaliningrade išleistas, veikalas apie Kristijoną Donelaitį.
Mažosios Lietuvos istorijos muziejaus nuotr. / Klaipėdoje bus pristatytas naujas, Kaliningrade išleistas, veikalas apie Kristijoną Donelaitį.
Šaltinis: 15min
0
A A

Vasario 28 d., 16 val., Mažosios Lietuvos istorijos muziejuje, Klaipėdoje, bus pristatoma nauja knyga – „Kristijono Donelaičio memorialas Čistyje Prudy. Sukūrimo istorija“.

1964 m. Kaliningrado srities vadovybei priėmus nutarimą restauruoti buvusios liuteronų bažnyčios Čistyje Prudy (buv. Tolminkiemis) gyvenvietėje pastatą atkuriamuosius darbus vykdė Kauno kultūros paminklų restauracijos kolektyvas, vadovaujamas architekto dr. N. Kitkausko. Todėl neatsitiktinai jubiliejinio leidinio pagrindu tapo dr. N. Kitkausko literatūrinis darbas, kuriame jis aprašė Kristijono Donelaičio muziejaus, atidaryto 1979 m., sukūrimo istoriją.

Gausiai iliustruota, 400 puslapių knyga supažindina su memorialinio komplekso pastatais, su jų atstatymo ir restauracijos darbais. Leidinyje taip pat pateikiami nauji duomenys apie Tolminkiemį ir jo parapiją, apie K. Donelaičio giminės palikuonis, pristatoma muziejaus veikla, kuria siekiama saugoti ir populiarinti K. Donelaičio vardą.

Savotiškais knygos bendraautoriais tapo ir muziejaus lankytojai iš Lietuvos ir Rusijos, kurių rašyti atsiliepimai apie apsilankymą muziejuje yra publikuojami leidinyje. Prieduose taip pat galima susipažinti su retais dokumentais, jau tapusiais memorialinio komplekso dalimi.

Knyga „Kristijono Donelaičio memorialas Čistyje Prudy. Sukūrimo istorija“ – Kaliningrado srities Kultūros ministerijos, Kaliningrado srities istorijos ir dailės muziejaus bei Lietuvos Respublikos kultūros rėmimo fondo bendradarbiavimo rezultatas. Leidybinis projektas buvo įgyvendintas vykdant Kaliningrado srities renginių, skirtų Kristijono Donelaičio 300-osioms gimimo metinėms paminėti, programą.

Knygą į rusų kalbą išvertė Rūta Leonova (Kaliningrado miesto Liudviko Rėzos lietuvių kultūros draugija), organizacinį darbą atliko K. Donelaičio kraštiečių klubo Kaliningrade pirmininkė Olga Dubovaja.

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Sužinokite daugiau
Parašykite atsiliepimą apie 15min