Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Nauja Vainiaus Bako knyga – vėjas poeziją neša

Knygos viršelis
Rašytojų sąjungos leidyklos nuotr. / Knygos viršelis
Šaltinis: 15min
0
A A

Vėjyje besisupančiais pienių pūkais apsupta, naujai pasirodė Lietuvos rašytojų sąjungos leidyklos leista, Vainiaus Bako eiliuota knyga. „Kas vėjo – vėjui“ yra trečias Vainiaus Bako eilėraščių rinkinys. Tai mąslumo, jausmų šilumos, jaukumo kupinas eilėraščių rinkinys.

Jaunasis poetas knygoje naudodamas vėjo motyvą ją tarsi gaivina, šviežina, lengvina. Žodžius, kaip vėjas knygų puslapius, sklaido. V. Bako eilėraščiai labai asmeniški, atkuria vaikystės prisiminimus, išgyventas likimo pamokas, artimus santykius su seneliu ir tėvu, protėvių, namų pasaulį, tikėjimą. Tuo pačiu metu smelkiasi į šiuolaikinio gyvenimo būsenas. Knygoje ryškus ir meilės motyvas, jauno žmogaus jautrūs išgyvenimai. Trapūs, nesvetimi, vėjuoti jausmai, akimirkų įspūdžiai, emocijos. Vainiaus Bako kūryba – išpažįstanti laiko patikrintas vertybes ir tradicinę lyrikos sampratą. 

Vainius Bakas gimė 1989 m. Ukmergėje, ten baigė mokyklą, o šiemet Literatūros antropologijos ir kultūros magistro studijas Vilniaus universitete. Pirmą poezijos knygą išleido būdamas vos keturiolikos. Tai rinkinys „Lietaus spalvos“, išleistas 2003 m. Antrą eilėraščių rinkinį „Pretekstai“ išleido „Naujoji Romuva“ 2010 m. V. Bako poezija, publicistika, kritika senokai žinoma iš publikacijų kultūrinėje spaudoje, almanachuose. Jis yra pelnęs prizų jaunųjų kūrybos ir kitokiuose konkursuose. 

Komentarai
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min