Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Naujoje G. Viliūnės knygoje „Vilniaus Madona“ – dar nepažintas Vilnius

Sekmadienis Vilniuje
Irmanto Gelūno / 15min nuotr. / Naujoje G. Viliūnės knygoje „Vilniaus Madona“ – dar nepažintas Vilnius
Šaltinis: 15min
0
A A

Istoriniais faktais apipintas detektyvas su meilės istorijos prieskoniais, kupinas intriguojančių senojo ir mūsų dienų Vilniaus mįslių. Taip apibūdinama trečioji Ginos Viliūnės knyga – romanas „Vilniaus Madona“. Profesionali gidė, savo aistra laikanti Vilnių ir jo istoriją, knygoje siekia atskleisti ne tik daugiausiai sostinei nusipelniusio kunigaikščio Aleksandro ir jo mylimosios Elenos istoriją, bet ir išnarplioti iki šiol neatskleistas miesto paslaptis. Knygą skaitytojams pristato leidykla „Alma littera“.

Romanas „Vilniaus Madona“ – detektyvas, jungiantis mūsų laikus ir beveik šešių šimtų metų senumo istorinius įvykius. Čia detektyvinio trilerio forma perteikiamas mažai pažįstamas XV a. pabaigos–XVI a. pradžios LDK istorijos laikotarpis. Knygoje pasakojama apie didžiojo kunigaikščio Aleksandro dvaro paslaptis, Aleksandro ir jo laikų politines bei religines realijas, Lietuvos didžiojo kunigaikščio ir Maskvos kunigaikštytės Elenos meilės istoriją, autentiškai kuriamas to laikotarpio Vilniaus vaizdas.

„Aleksandras buvo kunigaikštis, kuris turbūt vienintelis tiek daug dėmesio skyrė Vilniui. Jis čia gyveno, statė Vilniaus rūmus, bažnyčias, skatino prekybą ir amatus. Deja, daug jo nuopelnų šiam miestui iki šių dienų neišliko, bet čia vis dar stovi dalis gynybinės Vilniaus miesto sienos, kurią pradėjo statyti būtent Aleksandras. Taip pat jis yra vienintelis valdovas jogailaitis, palaidotas Vilniuje, o čia nėra nei vieno jam skirto paminklo. Manau, kad jis nėra deramai pagerbtas. Be to, jo gyvenimo ir meilės istorija – labai įdomi ir puikiai tinka romanui“, – pasakoja „Vilniaus Madona“ autorė Gina Viliūnė. 

Pačios rašytojos žodžiais, jos knyga yra lengvai skaitoma, todėl itin tinka atostogoms. G. Viliūnė rašo kiekvienam, kuris nori keletą valandų praleisti kitoje erdvėje, nusikelti į kitą istorinį laiką tame pačiame Vilniuje, po kurį vaikšto kiekvieną dieną. Taip pat tai – romanas ir tiems, kurie nori praturtinti savo istorijos žinias. Šiuolaikinio ir senojo Vilniaus gretinimas romanui suteikia lengvumo, jį tampa paprasčiau skaityti. 

„Lietuvių susidomėjimas istoriniais romanais auga, tačiau tokios tematikos knygų Lietuvoje itin trūksta, nes rašančiųjų yra nedaug. Gina Viliūnė užpildo šią spragą, tad skaitytojai turėtų mėgautis romanu, kuris leis į Vilnių pažvelgti visiškai kitaip“, – sako Danguolė Viliūnienė, leidyklos „Alma littera“ vadovė.

Romano „Vilniaus Madona“ autorė Gina Viliūnė gimė 1974 metais. Viena didžiausių savo aistrų laiko Vilniaus miestą ir jo istoriją. Autorė, savarankiškai studijavo senojo Vilniaus plėtros, architektūros, bažnyčių istoriją. 2012 metais su bendraautoriu Raimondu Urbakavičiumi išleido knygą „Vilniaus šventovės“ ir pirmąjį romaną „Karūna be karaliaus“.

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min