Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Pagrindinė Rusijos literatūros premija – V.Putiną šlovinančiam Zacharui Prilepinui

Zacharas Prilepinas
Nuotr. iš „Wikipedia“ / Zacharas Prilepinas
Šaltinis: 15min
0
A A

Kremliaus politika įsisuko ir į Rusijos literatūrinį gyvenimą – pagrindinis šios šalies literatūrinis apdovanojimas – premija „Didžioji knyga“ („Bolšaja kniga“) atiteko rašytojui Zacharui Prilepinui, kuris ne tik teisina Vladimirą Putiną, bet ir aiškina, kad Krymą reikėjo aneksuoti, skelbia newsru.com.

Nacionalinė premija Z.Prilepinui skirta už jo romaną „Obitel“. Buvo prognozuojama, kad ši premija bus įteikta būtent jam, o pats rašytojas sako, kad jau svarsto kelis pasiūlymus ekranizuoti knygą. 

Premija jam buvo prognozuojama ir dėl jo Kremliui itin palankios pozicijos. Anksčiau, būdamas žurnalo „Ogoniok“ autoriumi, jis valdžiai pateikdavo aštrius klausimus apie politinius kalinius ir oligarchus, tačiau po Krymo aneksijos jo pozicija staiga pasikeitė ir jis stojo į V.Putino pusę. 

Jis aiškino, kad Krymas atiteko Ukrainai „atsitiktinai“ ir ten gyvena daugiausia rusai, o ne ukrainiečiai. Jis kartojo V.Putino naudojamą retoriką apie „Krymo gyventojų gelbėjimą“, o aneksiją, kurią pasmerkė visas pasaulis, pateisino, sakydamas „teko nuskriausti ukrainiečių tautą – ką padarysi, taip nutinka“. 

 Jis kartojo V.Putino naudojamą retoriką apie „Krymo gyventojų gelbėjimą“, o aneksiją, kurią pasmerkė visas pasaulis, pateisino, sakydamas „teko nuskriausti ukrainiečių tautą – ką padarysi, taip nutinka“

Šis autorius yra nacionalbolševikų partijos narys ir ne  kartą vyko į apsišaukėliškas „Donecko liaudies respubliką“ bei „Luhansko liaudies respubliką“, kur išsakė savo paramą teroristams. Jo pareiškimai suglumino net pačius rusus – ten Z.Prilepinas aiškino, kad rusai ir ukrainiečiai belaisviai skiriasi netgi išoriškai – rusų neva oda baltesnė, „jų akys geresnės“, o ukrainiečiai – neva tamsesni, o akyse „matyti pyktis“. 

Šis rašytojas vertinamas kaip realus kandidatas artėjančiuose Rusijos Dūmos rinkimuose. 

Antroji vieta rinkimuose atiteko Vladimirui Sorokinui, o trečioji – Vladimirui Šarovui. 

Pirmosios vietos nugalėtojas gauna 3 mln. rublių, antrosios – 1,5 mln. rublių, trečiosios – 1 mln, rublių. 

Komentarai
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Sužinokite daugiau
Parašykite atsiliepimą apie 15min