Dabar populiaru
Publikuota: 2011 gegužės 20d. 11:31

Pasirodė almanachas „Poezijos pavasaris 2011“

Almanachas „Poezijos pavasaris“
Viršelio dailininkas Ramūnas Čeponis / Almanachas „Poezijos pavasaris“

Almanachas „Poezijos pavasaris 2011“ – tikroji poezijos istorija. Šiemet tai – 47-asis rinkinys. Kaip ir kasmet almanachas pristato ne tik poezijos senbuvius (tokius kaip Marcelijus Martinaitis, Tomas Venclova, Leonardas Gutauskas ir kt.), bet ir debiutuojančių jaunųjų poetų eiles, kuriose ryški naujų estetikos bei poetinės raiškos formų paieška.

Greta lietuvių autorių, patvirtindami tarptautinį „Poezijos Pavasario“ festivalio mastą, almanache publikuojami užsienio poetai: garsus ir pripažintas lenkų autorius Romanas Honetas, slovakų poetas ir literatūros kritikas Marianas Milčakas, ukrainiečių poetė, vertėja ir literatūrologė Marijana Kijanovksa ir kt.

Šių metų almanacho sudarytoja – Lietuvos poezijos padangėje puikiai žinoma, o ir pačiuose ankstesnių metų almanachuose publikuota poetė ir literatūros kritikė Erika Drungytė. Klaipėdos universitete ji studijavo lietuvių filologiją ir režisūrą, 2002-aisiais Vytauto Didžiojo universitete apgynė daktaro disertaciją. Autorė rengia radijo literatūrines laidas, organizuoja susitikimus su rašytojais, verčia grožinę bei mokslinę literatūrą iš latvių ir lenkų kalbų, publikuoja naujų poezijos knygų recenzijas.

Knygoje dera keletas žanrų – poezija papildoma „Ledo fotogramomis“, kurias sukūrė Alis Balbierius – žymus poetas, eseistas, fotografas. Be to, jau ketvirti metai almanachą papildo kompaktinė plokštelė, parengta literatūrologo Virginijaus Gasiliūno. Čia skamba 2011-ųjų almanacho puslapiuose publikuotų eilių autorių balsai.

Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Naujienos

Žiemos olimpinės žaidynės

Parašykite atsiliepimą apie 15min